Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » PayPal hackelés után nem...

PayPal hackelés után nem tudok belépni a fiókba, hogyan tudom törölni azt és a kártyám onnan?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam emailt hogy leemeltek pénzt a kártyámról és hogy egy új email címet adtak hozzá a PayPal fiókomhoz. Évek óta nem használtam, egyetlen egyszer csak, mert kíváncsi voltam hogy tényleg működik e. Mikor megpróbáltam bejelentkezni már azt írta, hogy nem tartozik ehhez az email címhez fiók. A kártyám letiltattam, stb, viszont félek, hogy az új kártyám adatai is valahogy eljutnak ahhoz a fiókhoz. Ez lehetséges? Mármint aggódni kell amiatt, hogy a számlámhoz hozzáférnek a fiókon keresztül? Nem tudom sajnos törölni sem a fiókot, mivel gondolom aki meghackelt, az új beállított emailcímmel megváltoztatta a jelszót is. Kérlek segítsetek, nagyon tanácstalan vagyok.


20/L



2020. okt. 7. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Írj a paypalosoknak.
2020. okt. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok mert nem enged belépni a fiókba. Telefonszámuk sincsen vagy akármi, amit akar angolul meg lehetne keresni. Külföldi oldalakon olvastam hogy más is járt már így és elérhetetlenek a PayPalosok.
2020. okt. 7. 09:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Rögtön kellett volna értesítened a bankod, hátha vissza tudták volna szerezni a pénzt. De még megpróbálhatod.

A számládhoz nem férnek hozzá, annak az adatai nem szerepelnek sehol a neten.


Netes fizetéshez, netes (virtuális) kártyát kell használni.

Éves díja kétezer Ft körüli; van, ahol az első évben díjmentes.

Eltérőek a banki technikák. Vagy egy alszámla tartozik hozzá, amin csak akkor és annyi pénz van, amikor és amennyit netbank használattal díjmentesen rávezetsz. Nyilván akkor teszel ilyet, amikor te akarsz fizetni a kártyával. A kártya csak az alszámla pénzéhez fér hozzá. Vagy 1 Ft-os értéken áll a kártyalimit, és szintén díjmentes netbank használattal lehet emelni. Ezt is nyilván akkor teszed, ha te akarsz fizetni.

Megszerezhetik a virtuális kártya összes adatát, de nem tudnak vele vásárolni. Ráadásul, ha van SMS-értesítés szolgáltatásod, akkor rögvest tudomást is szerzel a sikertelen próbálkozáskor.

Ha most ismét csak új betéti kártyát igényelsz, és azt használod netes fizetéskor, regisztrálod valahova, annak az adatai ismét megjelennek a neten; és ugye vannak gonosz, ámde elég ügyes bácsik és nékik, akik kiszolgálják magukat vele. Akkor megint veszteség, kérdésírás a Gy.k.-re, izgalom, hogy visszaszerezhető-e az összeg, kártyaletiltás és új igénylése, regisztrálása pl. PayPalra.

Nem vagy én, utánoznod sem muszáj, de csak virtuális kártyát használok a neten. Egyszer, néhány éve akartak 108 $-t lopni vele, de annyival járt, hogy küldött a bankom egy SMS-t sikertelen kártyás fizetésről, valami fura cégnévvel. Nem tudott aggasztani, hogy sikertelen volt a fizetés.

2020. okt. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Írsz emailt a supportnak.
2020. okt. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az emailben amit kaptal, kell lennie egy olyan mondatnak hogy amennyiben nem te valtoztattad meg az emailed lepj kapcsolatba veluk azonnal. Tedd ezt meg.



Esetleg twitteren vagy facebookon irhatsz nekik uzenetben es ott irnak egy emailt ahova irhatsz vagy telefonszamot amin felhivhatod oket. Angol tudas szukseges.


De szerintem az emailben kell lennie linknek ahova fordulhatsz ha nem te valtoztattad meg az emailed.

2020. okt. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a gyors választ! A bankot egyébként azonnal értesítettem, ők azt mondták 2 hét míg kivizsgálják a dolgot. Elvileg ma megkapom a pénzt a kártyámra de az ügyfélszolgálatos hölgy azt mondta hogy csak akkor marad az összeg a számlámon, hogyha a vizsgálat után a bank úgy határoz hogy az engem illet tényleg.

Természetesen próbáltam felvenni a kapcsolatot a PayPallal, de semmi normális elerhetoseg nem volt az emailben ahol jelenthettem volna hogy nem az én emailem. 2 telefont hívtam de mind a kettőn egy robottal beszéltem, aki egy idő után nem engedett tovább. Találtam egy emailt, ami egyébként nem arra a célra jött létre, hanem scam oldalak jelentésére de azért írtam nekik egy emailt.

Köszönöm mindenkinek, kipróbálom amit a második válaszban kaptam! :)

2020. okt. 8. 07:05
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]



Itt irhatsz nekik. Az eredeti email cimed ird be hogy oda valaszoljanak. Aztan szepen ird le a sztorit nekik az elejetol a vegeig hogy nem te valtoztattad meg az emailt.

2020. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!