Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Régebben felvett kamattámogato...

Régebben felvett kamattámogatott lakáshitel miatt valóban nem vehetünk fel újra állami támogatott lakásvásárlási kölcsönt?

Figyelt kérdés

Szeretnék ennek utána járni, mert ma mondta ezt egy hitelügyintéző, de én ezt most hallom először.

A cél az, hogy eladni a jelenlegi ingatlant, visszafizetni a maradék, állami kamattámogatású lakáshitelt és venni egy újat, amire szintén ilyen hitelt terveztem kérni. Létezik, hogy valóban nem jár ez, csak egyszer az életben?


2020. okt. 7. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, létezik. A csokot sem lehet többször felvenni.
2020. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A csoknak van egy felső, megszabott határa, az egyértelmű, de a hitelnél nem értem az okot és hiába kerestem bármilyen jogszabályt erre, nem találtam. Biztos így van, csak épp nek találni róla egykönnyen semmit.
2020. okt. 8. 04:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Eleve a meglévő lakástulajdon is kizáró ok, ha új lakás vásárláshoz kell.
2020. okt. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2017-ben a hitelügyintézőnk akarta ránk tukmálni az állami kamattámogatású hitelt úgy, hogy a lehető legkedvezőtlenebb ajánlatot hozta mellé. Semmi értelme nem lett volna igénybe vennünk a kamattámogatást, kb. 0,2%-ot nyertünk volna rajta, vagy valami hasonló nagyságrendet az akkori (és mai) kamatkörnyezetben. A hitelügyintéző már akkor felhívta rá a figyelmünket, hogy ezt egyszer lehet ellőni az életben, így mi úgy döntöttünk, hogy ezt eltoljuk. Ha esetleg a következő ingatlan vásárlásakor kedvezőtlenebb lesz a hitelkörnyezet, akkor még jól jöhet.

Szóval igen, van ilyen, de megmondom őszintén három év alatt már nem emlékszem a pontos megnevezésére és körülményeire.

2020. okt. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3# "A cél az, hogy eladni a jelenlegi ingatlant, visszafizetni a maradék, állami kamattámogatású lakáshitelt és venni egy újat, amire szintén ilyen hitelt terveztem kérni."
2020. okt. 8. 11:15
 6/8 A kérdező kommentje:
4# Köszönöm. Biztos, hogy így van, ezt nem kétlem. De hogy még egyszer sem mondta nekem senki, az is biztos. De így legalább újra tudok kalkulálni.
2020. okt. 8. 11:16
 7/8 xswerdy ***** válasza:
nem tudom, milyen típusú kamattámogatott kölcsönt akarsz felvenni. A CSOK hitelt, vagy mit? Nézd meg pontosan a feltételeket, olvasd el a jogszabályt, nem biztos, hogy úgy van, de nem is kizárt persze.
2020. okt. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A falusi csokban gondolkodunk. Át fogom olvasni, köszönöm.
2020. okt. 9. 04:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!