Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az Erste MobilBanknak van...

Az Erste MobilBanknak van valami konkrét előnye a a PCs NetBankkal szemben?

Figyelt kérdés

Úgy tudom értesítés nem jön a tranzakciókról és ezután már minden értesítés a MobilBankra jön.

Szóval érdemes váltani? Biztonságosabb az Androidon?


2020. okt. 11. 06:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Mobilbankban közel sincs annyi funkció, mint a netbankban. Előnye annyi, hogy bárhol vagy, előkapod a zsebedből a telefont és mondjuk csekkolhatod az egyenlegedet, vagy utalást is indíthatsz. Értesítéseket sajnos nem küld, de netbank belépésnél viszont hasznos, mert a kétlépcsős azonosítás történhet az appon keresztül ujjlenyomat ellenőrzéssel.
2020. okt. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mobilbank és netbank nem egymás alternatívái, hanem kiegészítői. Attól, hogy van mobilbankod, még lehet netbankod is. A telefon mindig nálad van, tudsz utalni, kártya limitet módosítani, egyenleget, számlatörténetet megnézni, stb. Plusz - banktól függ, nem ismerem az összeset - sms-ben kapott kód helyett valószínűleg a mobilbankkal tudod az átutalásokat megerősíteni.
2020. okt. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, úgy hallottam, hogy az Ersténél ezután kizárolóág csak az app-on keresztül lehet megerősíteni a tranzakciókat.
2020. okt. 11. 13:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Félévente kapok ilyen üzenetet az Erste banktól.

Rendesen félreérthető, azt sugallja, mintha valóban elengedhetetlenül szükséges lenne a mobil app. Csakhogy, ahhoz okostelefon is kell, de nekem nincs. Az erste nem vesz nekem, és nem fizeti a szükséges díjakat sem; a néhány év után abbamaradt biztonsági frissítés miatti telefoncserét sem. Nekem meg nincs rá szükségem, miért fizetnék egy forintot is?

A biztonságra hivatkoznak, csakhogy épp azért használok egy öreg Nokiát, mert ahhoz nem férnek hozzá a hackerek. (Ráadásul 12-14 naponta töltöm az akkuját, akkor is elegendő másfél, két óra; nem bolondul meg ilyen olyan szoftvere; bombabiztosan működik.)

Eléggé kilóg a lóláb. El akarják kerülni a sok SMS-küldést, arra hivatkozva, hogy milyen jó lenne nekem az ujjlenyomat leolvasás SMS-ben kapott kód bepötyögése helyett. Úgyhogy ráadásul ujjlenyomat leolvasós, ráadásul biztonságosan leolvasó készülék kéne. Ha nem ilyen, akkor az appban kapott kódot kell beírni. És akkor miért járok jól? Akkor is kódot kell beírni.

Még bő egy évvel ezelőtt, mikor először küldtek ilyen - mint nehezen, hosszadalmasan kiderült, rendesen félreérthető tájékoztatót - tisztáztam velük: nem vagyok köteles mobilappot használni a tranzakciók akárhány lépcsős megerősítésére.

Nem fogok évi 20-30 online fizetésért, csak emiatt, okostelefont sem venni, sem fenntartani.

2020. okt. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!