Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire biztonságos napjainkb...

Mennyire biztonságos napjainkban bankban tartani a pénzt? Te hol tartanád?

Figyelt kérdés

Elég sokat változtak a bankok is az idő folyamán, de sokan még mindig óckodnak tőle, hogy bankban tartsák a megtakarításukat.

Amikor fel ütötte a fejét a koronavírus járvány akkor több ismerősöm is ment kivenni a bankból a kis megtakarításait. Ez egy jogos cselekvés volt vagy csak túlreagálták a dolgot? Mennyire biztonságos bankban tartani a pénzt? Jobb mint otthon a párnába dugdozni? Nyílván mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya. De végsősoron melyik megoldás a legjobb?

Hálás lennék ha kifejtenétek az álláspontotokat.


2020. okt. 11. 09:30
A kérdező szavazást indított:
Bankban tartom
Jobb otthon tudni
20 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

100 ezer ft nál többet sose tartok bankszamlan, mert hiaba irod ala h 3. félnek nem adják ki az adaataidat mégis sok esetben kivételt tehetnek.

én nem szeretek nagyobb osszeget ott tartani, nem tudom miert, valahogy nem erzem biztonsagban ott a penzem. ha meg neadjisten ellopjak a kartyamat arrol mar ne is beszeljunk....

2020. okt. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Mindig jókat mosolygok mikor az ilyen ruppótlan proli 0 pénzügyi kultúrával rendelkező emberek szaladnak a bankba levenni az összes pénzüket, mert attól tartanak hogy majd a bank onnan ellopja.
2020. okt. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Párnacihában mennyivel jobb? Onnan nem lehet ellopni?
2020. okt. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát semmiképpen sem otthon. Egyrészt az nem inflációt így semmiféle kamat nem kompenzálja, másrészt ha betörnek és ellopják, akkor repül az egész megtakarításod. Bankban jóval nagyobb biztonságban van a pénzed, hidd el! Még ha csődbe is menne egy adott bank, a betétbiztositási alapból kárpótolnak mindenkit 100 000 euróig. Efeletti összeget viszont jobb szétosztva, több bankban tartani. A bankkártya csalások persze valós kockázatot jelentenek, de ha ügyelsz arra, hogy nem adod meg a kártya adataidat egy megtévesztő email hatására, akkor nem kell emiatt sem félni.
2020. okt. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

A bankbetéted biztosítva van 100.000EUR összegig. Tehát, ha a bank csődbe megy, akkor visszakapod a bent lévő pénzed eddig az összeghatárig.


Az, h esetleg nem férsz hozzá a pénzedhez valamilyen technikai hiba folytán elképzelhető.

Ezért kell több banknál vezetni többféle számlát.

2020. okt. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

2-es én meg azokon mosolygok jót, akik azt hiszik, hogy a bankban lévő pénz a saját pénzük, de közben lenézik a többieket.

de mint előttem mondták, 100ezer euróig garantálva van, ezt az összeget kevesebben ütik meg, ha mégis, lehet több bankban tartani.

persze, hogy ehhez az ember mikor jut hozzá, ha csődbe megy egy bank, az más kérdés.

az inflációtól is sokan félnek, nagy valószínűséggel lesz is, ezért rohan felfelé az arany ára mostanában. bankcsődök is lesznek.

ami következik még, az valószínűleg nagyon durva lesz, de nem tudhatjuk pontosan, hogy mikor és milyen formában, ezért a megoldás is többféle lehet, a megtakarítás nagyságától is függően.

2020. okt. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
ui. én csak annyi pénzt tartok bankban, ami feltétlenül muszáj mindennapos költségek fedezésére.
2020. okt. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is minimális összeget tartok bankban. 100 ezer forint van a számlámon talán. A többi nagyrészt az államnál van a Kincstár által, a maradék meg likvid befektetésekben.
2020. okt. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
100.000 euróig biztosítva van a pénzed. Sokkal nagyobb biztonságban van a bankban mint otthon
2020. okt. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!