Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingatlan befektetők! Melyik...

Ingatlan befektetők! Melyik pénzintézetnél oldottátok meg az ingatlanbefektetésetek finanszírozását?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például a bank kölcsönre, a kockázati tőkealapokra, vagy egyéb finanszírozási formákra. Ti honnan szereztetek tőkét az ötleteitek megvalósításához?

2020. okt. 16. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Önerőből vásároltam őket. Elsőt vettem hitelre, azt még évekig fizetem, alig van rajta így pluszos hozam.Fejlesztéssekhez vonok be maximum 1-3 éves hitelkonstrukciókat, ingatlan fedezet nélkül. Jellemzően kamatmentes formában, vagy 3% körüli kamattal, aminek a törlesztőjét a fejlesztési beruházás áfájából alapból kifizetem, a plsz bevételekből meg jellemzően futamidő előtt visszafizetére kerülnek, pláne most a moratórium alatt.
2020. okt. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xswerdy ***** válasza:
100%
kérdés, hogy milyen típusú ingatlanban gondolkodsz, és milyen volumenben. Én sima lakáshitelt vettem fel kiadási célú lakásra, arra nem is igazán állnak szóba vállalkozói hitelkonstrukciók esetén.
2020. okt. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Önmagába véve lehet hogy nem. Nekem más tevékenységi körök mellé, telephelynek van kettő kiadási célú ingatlan. Telephelyfejlesztésre, a vállalkozás éves nettó árbevétel 40%-ig kaptam volna rá hitelt Budapest Banktól, Otp 35%-ig adott volna. Végül MVA mikrohitelből lett két telephelyre 3,5 millió ( árbevétel 35%-a ) felvéve 3,7% fix kamattal 10 évre. Viszont ennek eredményeképp 40%-a nőtt a tavalyi évben az árbevétel is a fő tevékenységi körök kapcsán, a melléktevékenységes az ingatlan meg felértékelődött 2 millióval. Amellé most fut egy 1,3 milliós energetikai korszerűsítés 0%-os hitellel - ami éven belül visszefizetésre is kerül - együttműködve a lakásszövetkezettel, akik meg ezzel ugyanebből a keretből párhuzamosan otthon melege programból szigetelnek kívülről. Összességében az ingatlan értéke kb további 3 millióval nő így a jelenlegihez képest 1,2m-os beruházásból.
2020. okt. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyet muszáj most leírnom, hogy Sber bankhoz soha ne menjetek, de soha soha soha soha soha soha soha soha soha soha soha!!!
2020. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!