Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy hónap múlva fel fogok...

Egy hónap múlva fel fogok használni egy nagyobb összeget. Mibe fektessem addig a pénzt?

Figyelt kérdés
tudok egy hónapra állampapírt venni?
2020. okt. 16. 14:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10. Még mindig csak személyes tapasztalatokat osztok meg. Az hogy kinek hülyeség, kinek nem, szubjektív, én csak azt mondom, ami nekem pl működött már. Attól mert szűk a látókör, még léteznek alternatívák. :-)
2020. okt. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 xswerdy ***** válasza:
10. a kincsári számla vezetése ingyenes, és az utalás is oda-vissza (tranzakciós illeték mentes is). Az értékpapírok idő előtti visszaváltása viszont nem ingyenes, tehát a most forgó sorozatokból venni, és egy hónap múlva visszaváltani nem éri meg. De olyan értékpapírt esetleg érdemes venni, ami egy hónap múlva úgyis lejár.
2020. okt. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12: Egyéves magyar állampapírt és a magyar állampapír pluszt ismerem, sajnos nem tudom milyen havonta lejáró értékpapír van. Egyet találtam, de az is 3 hónapos.

Idő előtt visszaváltani az egyévesnél lehetséges ingyenesen, a MÁP plusznál csak a fordulónál:

"Likvid befektetési forma, mivel az OTP Bank a másodpiacon árat jegyez rá, így bármikor értékesíthető lejárat előtt is."

2020. okt. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 xswerdy ***** válasza:
#13 nem havonta lejáró értékpapírról írtam, hanem olyanról, ami a másodlagos piacon megvehető, és épp egy hónap múlva jár le, tipikusan, amit valaki más idő előtt visszaváltott. Az 5. hozzászólásomban javasoltam a kérdezőnek, hogy nézze meg, milyen hozammal lehet az 1 hónap múlva lejárókat megvenni. Nos közben én megnéztem, kerek 0% a hozam, szóval ténylegesen nem éri meg.
2020. okt. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ebből is látszik, hogy maga az állampapír piac ismerete, mennyire felületetes még azoknál is, akik ezekbe "fektetnek". Van a máp+ és kész, mert azt mondták az jó. :-)


Xswerdy nem is akartam beleszólni, de borítékolható volt a 0,1% körüli vagy alatti hozam, éves 1-2%-hoz arányosítva.


Kicsit objektívebb, meg alternatív megoldásokban érdemes ilyenkor gondolkodni, nem is feltétlen pénzügyi termékekben, mivel sem az időintervallum, sem a tőke mértéke nem feltétlen teszi erre alkalmassá.

2020. okt. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!