Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet a legolcsóbban...

Hogyan lehet a legolcsóbban aktiválni az új bankkártyát?

Figyelt kérdés

Kb. kétévente új kártyát küldenek (aminek nem látom értelmét, sok évig jó lenne a régi kártya is, mert alig használom). Emiatt már eleve levonnak párezer forintot a számlámról, aminek nem örülök. A kártya aktiválása megint pénzbe kerül: minden PIN kód megadást igényló akció levon a számláról valamennyi összeget. Mivel én kp-ben kapom a fizetésem, nem szeretem terhelni a kártyát mindenféle szükségtelen dologgal, és még az egyenleglekérdezésért is levontak a múltkor több száz forintot. Értelemszerűen nem akarok felvenni a számláról összeget és telefont se feltölteni. (De még ha felvennék 1000Ft-ot, még talán jobban járnék, ha énnálam marad az 1000Ft, és nem vonnak le még a pénzfelvétért is.)


Nincs valami olcsóbb, lehetőleg ingyenes módja a kártya aktiválásának? Valami olyan, PIN kódot igénylő művelet, amiért nem kell fizetni, vagy legalábbis nem többszárz forintot?


Erste banknál vagyok, ha ez számít.



2020. okt. 21. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fizetni ingyen tudsz
2020. okt. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Válts bankot vagy számlát, ez nyilván nem a szokásaidnak megfelelő.
2020. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
A levelet nem ártana elolvasni, abban benne vannak az aktiválási módok. Ez bankonként eltérő lehet. Például olyan is van, hogy az ATM-be való behelyezés maga az aktiválás (értelemszerűen a PIN-kód megadása után). Tehát tranzakciót sem kell végezni hozzá. A levél a te kezedben van, ezáltal a megoldás is...
2020. okt. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Az én bnakomnál lehet online is aktiválni, ill az automatán is van bankkártya aktiválás menüpont. Járj utána a bankodnál, lennie kell valamilyen ingyenes megoldásnak.
2020. okt. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xswerdy ***** válasza:
100%
volt már sok banknál számlám/kártyám, de hogy a kártya aktiválás pénzbe került volna, olyat még nem hallottam. A max. az volt, hogy nem lehet PIN kódot választani alapból, csak az általuk adottat megváltoztatni. Ez az első változtatás is sokszor ingyen van, de ezért volt már, hogy fizetnem kellett.
2020. okt. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3. Elolvastam a levelet, még ha számodra ez hihetetlen is. Ott volt leírva: PIN kódot igényló szolgáltatások igénybevételével aktiválható a kártya. Példának 3 szolgáltatást említettek, ami PIN kódot igényel: egyenleglekérdezés (ezért a múltkor párszáz forintot vontak le, mint írtam), készpénzfelvét, és mobiltelefon feltöltése. Értelemszerűen egyikre sincs szükségem, és nem érzem reálisnak ezekért fizetni, csak hogy aktíválva legyen a kártya.

Nem maga a kártya aktiválás kerül pénzbe, hanem PIN kódot igénylő műveletet kell elvégezni a kártya aktiválásához, és PIN kódot igénylő művelet mind pénzbe kerül. Erre kérdezném az Erste bankosokat, nincs-e valami más lehetőség.

2020. okt. 21. 12:46
 7/9 xswerdy ***** válasza:
az erste honlapja egy másik példát említ: " bankkártya egy PIN kód megadását igénylő tranzakcióval aktiválható, például ilyen az első vásárlás (chip leolvasásával és PIN kód megadásával)" Tehát az első vásárlás aktiválni fogja. Csak annyi, hogy ez nem lehet egyérintéses, mert ott nem kér pIN kódot.
2020. okt. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Minek neked bankszámla egyáltalán?
2020. okt. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8. Internetes vásárlásokhoz szokott kelleni. Jelenleg minden mást meg tudnék oldalni kp-vel, de hát kétévente több ezret ki kell adni új kártyáért és aktiválni is kell.

Igaz, tényleg nem éri meg, mindenért levonnak. Semmi értelme, csak a bank valahonnan be kell, hoyg kaszírozza a pénzt. Nem tudnának miből a bank alkalmazottai autókat venni maguknak.

Régebben volt lekötésem, de ma már annak sincs semmi értelme.

De ki tudja, akármi adódhat, más munkahelyre kerülök, és csak utalással kaphatom a fizetést, talán sok helyen nem is fizetnének kp-vel. Elég hülyeség ez.

Ezek szerint semmi lehetőség, hogy bármiféle pénzmozgás nélkül aktiválni lehessen a kártyát. Írtam a banknak, hátha meg lehet úszni a kétévente új kártyát, de nem valószínű, de hátha.

Hát ennyit erről.

2020. okt. 21. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!