Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Netbankon tudom a hitelkeretem...

Netbankon tudom a hitelkeretemet törölni? Nem találom hol kellene. Értelmezné valaki az egyenlegemet?

Figyelt kérdés

K & H-s vagyok, szeretnèm töröltetni a hitelkeretemet, ami 50.000Ft. ( ez egyébként hitelnek számít hitel intèzésnél?)


A hitelkeretem: 50.000 HUF

Az elerhető összeg: 48.203HUF

A zárolt összeg: 40.842HUF


A rendelkezésre àlló egyenlegem pedig -1797 HUF


Akkor most az 50.000-nèl is mínuszosabb vagyok?


2020. okt. 26. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Az 50 ezerből 1797 Ft van felhasználva.
2020. okt. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amíg mínuszos vagy (jelenleg 1797 ft tartozásod van), addig nem tudod a hitelkeretedet megszüntetni.

És Neked nem lehet törölni - csak bemenni a bankfiókba és felbontani a szerződést.


Bár megmondom őszintén, nem tudom, miért akarod töröltetni, mert ezek szerint elég kicsi jövedelmed lehet - márpedig ebben az esetben szinte létszükséglet lehet egy ilyen hitelkeret: egy elromlott telefon, egy rossz mosógép, stb. bármikor "beeshet".

2020. okt. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Valóban nem sok a fizetésem (165.000), de megszeretném szüntetni. Mert már 2 éve folyamatosan hasznàlva van, de azért, mert mindig a fizetésemből vissza van plusszolva, így olyan mintha csak a fizetésemet költeném... közben meg mínusz 50ezerben vagyok.

Hitelt szeretnénk felvenni, nem akarom, hogy emiatt akadàlyba ütközzünk... bár az ügyintéző szerint ez nem akadàly, de akkor sem szeretném tovább igènyelni. :)

Mindenképpen bemegyek a bankba, és ott elintèzem.

Köszi a válaszokat! 🤟🏻

2020. okt. 26. 13:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Muszáj bemenni hozzá, alá kell írni hozzá a papírokat. Én is KH-s vagyok, lakáshitel felvételekor átvittük a számláinkat is hozzájuk, akkor tukmálták ránk én meg nem is gondolkodtam, csak aláírtam. Semmi szükségem rá, így pár héttel később bementem és "lemondtam". Kinyomtattak néhány papírt, alá kellett írnom és viszlát.
2020. okt. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!