Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri-e a Diákhitel1 ha...

Megéri-e a Diákhitel1 ha nincs rá különösen nagyobb szükségem?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam hogy mondjuk megérné-e felvenni 6 félév alatt úgy 2-3 millió forintot és ez a pénz elmenne jogsira, valami használt kocsira, meg egyébb kiadásokra hiszen egész alacsony (1.99%) a kamatláb amit egy "igazi" nagy életes hiteltől nem is remélhetek.


Egyébként programozó szakra járok, és hát egész hiányszakma és a fizu is viszonylag jónak mondható, ebből kifolyólag lenne munkám és pénzem is törleszteni.


Tényleg nem tudok dönteni, hallottam storykat hogy nem érte meg, hallottam azt hogy megérte, nem ajánlott ha nincs rá szükséged stb..

Neked mi a véleményed erről?

Megéri ha nincs rá különösen nagyobb szükségem?



#kamat #diákhitel #hitel #egyetemi hitel
2020. okt. 27. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
nem
2020. okt. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Vedd fel és tedd MÁP+-ba.
2020. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha felveszed és elköltöd, akkor egyetem után marad a nyakadon egy hitel, amit fizetni kell.

Ez 2-3 milliós tartozás ami akkor is tartozás ha csak 2%-on kamatozik.


Ha felveszed és nem költöd el, hanem később mondjuk lakáshitel helyett használod akkor 4-5% hiteled egy része helyett 2%-os hiteled lesz, annak van értelme.


Hitelt felvenni és fogyasztásra elkölteni nem kifizetődő, akármilyen alacsony a kamata. Ha hitelből veszel cuccokat, akkor a lehetőségeid felett élsz.

A jövőbeli fizetésedet ne akard ma elkölteni, majd ha tényleg jó fizetésed lesz ráérsz akkor annak megfelelően élni.

2020. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

2%, de évente tőkésedik a kamat. Ezzel nagyban különbözik más hitelektől, így jól nagyon nem jársz vele, hacsak nema fizetésed nagyobb részéből vissza nem tolod éven belül.


Diákhitel plusznak több értelme van 0% kamattal, vagy ha tandíjas vagy akkor a Diákhitel 2-nek, de amiket írtál arra elkölteni csak pénzkidobás lesz.


Állampapírba meg megint csak nincs értelme tenni nagyon ekkora összeget.


Képezd inkább magad mellette, vagy a jelenlegi életedben keress olyan pontot, ahol némi befektetéssel annyival kisebb kiadást érsz el, amivel vissza is tudod törleszteni. Pl fűtéskorszerűsítés, energetikai korszerűsítés, stb.


Esetleg beforgatni suli mellett IT-s vállalkozásba, amivel nem csak elméletet, hanem gyakorlatot is szerzel. Nálunk például anno infosok számtech cucokkat forgalmaztak suli mellett. Tesisek költöztető céget kondi termet hoztak létre, egyiküknek sem volt gond suli végén az elhelyezkedéssel.

2020. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem
2020. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kocsit venni belőle nem éri meg, viszont a jogosítvány vagy egy suli melletti másik képzés/nyelvtanulás jó befektetés.

Sose felejtem el a párom volt lakótársát, az ha megjött a diákhitel, kb 1-2 nap alatt elbulizta, lakbért fizetni meg cseszett így 3 hónap után kirakták a többiek a lakásból.

2020. okt. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, én sem egészen úgy gondoltam hogy elköltöm mindet egyből, nagyrészét meg akartam tartani a törlesztésre csak olyan kiadásokra gondoltam amit úgy is elfogok költeni csak később.


De köszi a válaszokat most kicsit tisztábban látok hogy hogy érhetné meg ha esetleg mégis felveszem.

2020. okt. 29. 14:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!