Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A diákhitellel kapcsolatban...

A diákhitellel kapcsolatban lenne pár kérdésem. A szüleim nem támogatnak anyagilag, így valószínűleg ha egyetemre akarok menni jövő szeptemberben akkor hitelt kell felvennem, hogy tudjam finanszirozni a dolgokat. Aki tud segíteni, az válaszolna?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdésem az lenne, hogy havonta ugyebár 150 ezer Ft igényelhető egy félévre. Amikor letelik az első félév, akkor újra meg kell igényelnem a következő félévre is a hitelt?

A másik kérdésem pedig, hogy a hitelt már egyetem alatt is elkezdhetem törleszteni kisebb részletekben? Ha például havi 130 ezer Ft-ot vesz fel valaki egy félévre, akkor körülbelül mennyit kell havonta törlesztenie?



2020. okt. 27. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Remélem olyan szakra szeretnél menni, amiből nagyon jó fizetésed lesz. Informatikus, mérnök, ilyesmi. Ha csak 3 évig veszel fel évi 10 hónapon át havi 130-at, az 3,9 millió ft adósság mire végzel. (De a legtöbben nem 3 évig járnak egyetemre, hanem tovább.)


1. Nem kell újra megigényelned. Ha egyszer kérted és nem változik semmi + nem kéred, hogy ne kapd, akkor automatikusan fogod kapni.


2. Még akkor fizetnéd vissza, amikor még veszed fel egyetem alatt? Ennek nem sok értelme van. Vagy ezt magyarázd el jobban.

A kötelező törlesztő iszonyú alacsony, ilyen 5-10-20 ezer forintra gondolj havonta. De ha többet akarsz fizetni, bármikor megteheted. Soron kívül is, bárhogy. Ingyen van az előtörlesztés, és a minimumnál több pénzt is utalhatsz bármikor.

2020. okt. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Én azt mondom, hogy ne tervezd törleszteni egyetem alatt, inkább amit spórolsz ( hitelt lehet spórolni?! 🤔) azt rakd célbetét számlára, hogy ne legyen annyira szem előtt és kisebb eséllyel költsd el. Egyébként havi 150 rengeteg, főleg ha összejön a kollégium. Én kb 40-45-bol kijövök kollégium mellett, menzaval, havi vonat és havi buszberlettel illetve sampon - szappan egyéb dolgok megvásárlásával. A könyveket könyvtárból kölcsönzom, egyenlőre ez jó, később pedig meglátom, szükséges e beszerezni őket.

Viszont ha albérlet mellett tervezel felvenni 150-et havonta akkor meg kevés lesz ennyi pénz. Esetleg ha egy kicsit több dolgot írsz le, pl terveidet, hogy honnan hova szeretnél majd menni és ott milyen lehetőségek vannak ( koli elérhető feltételek mellett... tudom, nem egyszerű) akkor szívesen segítek ha gondolod

2020. okt. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2. Gondolom a kérdező albérleti szobát akar kivenni, nem egy egész lakást. Az meg már vidéken van rezsivel együtt havi 50-60-ért, Pesten 80-ért is.
2020. okt. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tanári szakra szeretnék jelentkezni, azon belül is angol-történelemre, viszont egy tanári kezdőfizetésből nem feltétlen vagyok abban biztos, hogy olyan könnyedén visszalehet fizetni ezt a hitelt, ezért vagyok tanácstalan, hogy mit hogyan csináljak. Ha például debrecenbe megyek vagy miskolcra nem feltétlen vesznek fel a kollégiumban, mivel közel lakom (nyíregyháza). Ha pedig nem vesznek fel kollégiumba, akkor már mindenképp muszáj leszek albérletet/szobát keresni vagy egy másik opciót. A debreceni, miskolci, szegedi és a budapesti (Károli) egyetemeken gondolkozok.

Egyébként mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát, mivel eddig nagyon hasznosak voltak.:)

2020. nov. 2. 16:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Diákhitelből ne menj ilyen piacképtelen diplomát szerezni, amivel a szakmán belül közel lehetetlen jól keresni. Nagyon megnehezíted a saját életedet, aztán később még véletlenül másokat fogsz szidni 5-10 év múlva saját magad helyett, hogy miért nem lehet ezzel pénzt keresni, meg miért nem haladsz előre az életben. Inkább most gondolkodj előre és ne cseszd el egy ilyen szak tanulására az éveidet, amivel képtelen leszel megélni.
2020. nov. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!