Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tőletek kb mennyit von le a bank?

Tőletek kb mennyit von le a bank?

Figyelt kérdés

Nekem a Unicredit havi szinten 1104 forintot von le "Havi zárlati díj" néven, kártyadíj még nincs, mert novemberben lesz 2 éve, hogy számlát nyitotam nálunk, de ha jól tudom az 3000 párszáz körül van. Az átutalásokért nem sokat von le meg a telefonos appért sem kell fizetni, bár az is csak akciós jelleggel van, ki tudja mikor döntenek, hogy már nem lesz ingyenes.


Az OTP tényleg csak párszáz forintot von le havonta? Arra gondoltam, hogy átmegyek oda, az Unicredtnek amúgyis alig van automtája.



2020. okt. 28. 15:06
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
65%

Gránit Sztár számlacsomag: 0Ft számlavezetési díj (feltétel nélkül), ingyenes netbank, ingyenes banki applikáció (nem csak lekérdezésre, mint az OTP-nél). Néhány utalásom van, ezek kis értékűek, ezért 75Ft/db, 3390Ft éves kártyadíj.

Kpfelvétel alig, így simán elég a 2x ingyenes, max 150eFt-s kötelező. Kártyás vásárlás rengeteg, az értesítő üzenet ingyenes (OTP-nél még mindig 20+Ft, vagy havi 600Ft-ért veszel csomagot?).


"az Unicredtnek amúgyis alig van automtája."


Amit kötelező biztosítani havi 2db ingyenes kpfelvét, max 150eFt-ig, az nem csak a bank saját automatájára érvényes, hanem bármelyik itthoni, HUF automatára. Azaz pl nekem a Gránit Banknak nincs is automatája, mégis ingyenes az első két felvétel. Te is felvehetsz Unicreditesként az OTP-s automatából is (a két felvételen túl már lehet durván magas összege is!!!).

2020. okt. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

150 000 ft-ig ingyenes a pénzfelvétel, bárhol az országban.


Az a 600 forint, amit levon havi zárlati díjként, a következő hónapban visszakerül a számlámra.


80-100 forintok miatt sem sírok!

2020. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

OTP


Nekem havi szinten 181 Ft havi záralti díj terhelés van.

2020. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"ingyenes banki applikáció (nem csak lekérdezésre, mint az OTP-nél)"


Ezt hogy érted? Ha utalni is akarok, akkor már fizetni kell az appért? Egyébként én is úgy tudtam, hogy az első 2 felvétel bármelyik automatából ingyenes, de egyszer mégis levont valamit, lehet az más volt.


#2 Nekem ezt fixen levonja, én nem is szoktam levenni a fizetésem a számlámról. De ma voltam a bankban adategyeztetés miatt és mondta az ügyintéző, hogy ez ennyi bármit is csinálok.

2020. okt. 28. 15:49
 5/10 A kérdező kommentje:
80-100 forint miatt én sem sírok, de azért nem mindegy, hogy éves szinten kifizetek 11-12 ezer forintot a semmire.
2020. okt. 28. 15:51
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Én anno ezért szüntettem meg a sok számlát és kártyát :-), kijött valami éves szinten 35.000 Ft.


Ha igényeltél hitelt pl, kötelezően ott is kellett számlát is vezessél.

A másik meg jobb volt díjakban, Unicreditnél talán az egyik legrosszabb árfolyamú, de relatíve olcsó devizaszámlám volt, csak ne akarjál pénzt felvenni, kivenni róla :-)


4 banknál volt forint számlám, most van kettő, meg mellete 4 deviza számla 3 devizanemben banki hátterű fintech cégnél. Utóbbi mind a négy ingyenes, díjmentes kártyákkal. 3.000 eurot is 1 euróért utalok,meg 10 eurot is, kp felvét díja atmből 2 euro.


Magyarországon K&H start számlám van, havi 1000 Ft alatti díjakkal ( csomagdíj 490Ft, e-bank 252 Ft, utalások drágák relaítve 340 Ft/Db 20.000 Ft alatti tételre is pl. bankon kívülre , éves 4000 körül van a kártya hozzá )


Másik O.F.SZ.-es 1490-es havi díj, 490 Ft sms értesítés szolgáltatás, 1 Ft/sms, utalások díja 0,5% /Db )


Vásárlás mindegyik esetében ingyenes.

2020. okt. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
53%

"Ezt hogy érted? Ha utalni is akarok, akkor már fizetni kell az appért? "


Valahogy úgy van az OTP-nél, hogy a smartbank/netbank alapból ingyenes. Viszont ha utalni is akarsz, akkor valamekkora havidíja van. Pár hónapja még így volt. Kérdés, hogy eljutottak-e már odáig már jól belehajtva a 21. századba, magukat innovatívnak raklámozva, hogy ne huszonforintokért küldözgessenek SMS-eket a vásárlásokról. Vagy volt hogy 600Ft-os havidíjért korlátlanul küldtek ilyen SMS-eket. A legtöbb valamire való banknál már akkor rég vagy ingyen voltak ezek az SMS-ek (mint náluk is korábban...), vagy a netbank applikációba jött push üzenetként (ami meg pláne ingyenes). Én többek közt ezért hagytam ott őket. Pont azért, mert amire használtam az tizenezerbe került évente.

2020. okt. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%

Raiffeisen

Számlavezetés 0, utalás díja 0, kpfelvét díja 0, kártyadíj 0 + kaptam 20000 ft jóváírást, mert új ügyfélként számlát nyitottam.


Revolut:

Ott is minden 0, amit csinálok.

2020. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
OTP: 551 Ft havi számlavezetési díj (Net számlacsomag, már nem értékesítik), éves kártyadíj 3099 Ft.
2020. nov. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

CIB Eco

A netbank mondjuk nagyon idegesítő náluk.


Illetve a Takarékbanknak is nemrég még volt valami nagyon olcsó számlája. Nem tudom van-e még olyan utána kellene nézni.


MKB bankot is nézd meg. Náluk is nemrég volt valami nagyon akciós.


Én végül a CIB Bankot választottam de ezeket tapasztaltam.

2020. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!