Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste banknál mennyibe kerül...

Erste banknál mennyibe kerül a bankszámla megszüntetése?

Figyelt kérdés
Meg szeretném szüntetni a bankszámlámat (vagy 10éve megvan), a rajta levő pénzt pedig kp-ben szeretném. Ilyenkor is kell fizeni a kivét után? ha igen, hány%-ot? van egyéb fennmaradó költség is?

2020. nov. 4. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A megszüntetés díjmentes.

A még függőben lévő díjakat terhelik rá természetesen, de azt így is, úgy is ráterhelnék.

2020. nov. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xswerdy ***** válasza:
a kivét után annyit kell fizetni, amennyit adott összeg után amúgy kellene.
2020. nov. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#1 “függőben lévő díjak” pontosan mit jelent? A kérdezőhöz hasonlóan én is most szeretném megszüntetni az Ersté-s számlámat. Nagyjából milyen költséggel kell számolnom? (Eddig erre érkezett a fizetésem, az érdekelne, hogy milyen +++-okat fognak felszámítani.)
2020. nov. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen plusz díjat nem fognak. Ha több mint egy éve lett nyitva a számla, akkor a törvény szerint nem is lehet díja a számlazárásnak.


Függőben lévő díj például a (tört)havi számlavezetési díj vagy a novemberi sms díjak, amiket lehet, hogy csak a következő hónap elején terhelnének rá a számlára, de most rögtön aktuális lesz. A bankkártya éves díjat viszont mindig előre vonja le a bank, tehát annak pedig időarányos része visszajár.

Ha a fióki pénztárban akarod felvenni a számlán lévő pénzt, annak pénztári készpénzfelvételi díja van. De amúgy is van.

Van bank amelyik az átutalás költségét azonnal terheli, van amelyik egyben, a hónap végén. Nyilván ilyenkor felszámítja ezeket a díjakat, ha mondjuk utaltál már a hónapban.

2020. nov. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: februárban nyitottam a számlát. Ebben a hónapban már nem ide érkezett a fizetésem. Az egyenlegem jelenleg mínusz párszáz forint.

Vajon érdemes időpontot kérni? (A Covid miatt egyszerűbb így az ügyintézés?)

2020. nov. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom. Mostanában nem voltam fiókban. Viszont járványügyi szempontból biztosan jobb ha kevesebbet vársz és kevesebbet vagy a fiókban. De ez nem csak bankban, hanem mindenhol ugyanígy van.


Természetesen csak nullás számlát lehet lezárni. Ha mínuszban van, be kell fizetni előtte. Ha pozitív az egyenleg (értsd: van rajta pénz) el kell utalni vagy fel kell venni.

2020. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Köszönöm! :)
2020. nov. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!