Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásfelújítás,korszerűsítésre...

Lakásfelújítás,korszerűsítésre hitel,az hogyan van? (Többi lent írom) köszönöm.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fent említett hitelnél, hogyan van ez a kifizetés? A bank felé mindig számlával igazolni kell mikor mit vettem házfelújitás céljából és így aprojába kapom meg mindig csak az adott pénzt?

Vagy nincs ilyen,hanem egyben megkapom,és nincsenek különösebb bemutatni való dolgok ,vagy hogy működik ez? És birálata?

Mert azt tudom,hogy házvásárlásra kijon egy értékbecslő,ő felméri a házat és annak 20%a kell h meglegyen a többi hitelezhető, vagy valami ilyesmi,de ez nem is lényeg, csak ez házfelujitás, korszerűsítési hitel hogyan működik?

Köszönöm szépen!!:)



2020. nov. 10. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Törölve lett az előző kérdés mire leírtam . :-)


Hiteligényléshez pl. egy 0%-os energetikai korszerűsítéshez be kell mutatni két eneergetikai tanúsítványt, egy jelen álpaotot, meg egy befejezés utáni tervzetet.


Lehet kell terveztetni is (pl. gázcirkó esetén)


Kell olyan kivtelezői nyiltakozat, hogy vállalja a teljes anyag beszerzést és beépítést, kivitelezést . Tőle árajánlat, amibe nem tartzhat pár nem finansízrozható dolog ( pl. szúnyogháló vagy szálítási ktg, ilyesmik )


Ha lakás, akkor lakásszövetkezeti igazolások, nyilatkozat arról pl. hogy a nyílászáró a lakshoz tartozik e?! :-) Röhej, de volt ilyen, hogy emiatt nem kapta meg a tulaj az ablakcserérée a pénzt, mert a társasháziban az állt, hogy minden homlokzati elem a társasház tulajdona és hozzájuk tartzoik a felújítása, cseréje, stb. )


Ha ezek megvannak hitelbírálat, és pozitív döntés esetén kaphatsz 50% előleget, amit a kivitelező árura költhet. Et számlával kell igazolni, majd elvégeznie a munkát. azt dokumtálni átadássaal és még egy a tervezetthez képest , lehetőleg azonos tartalmú, újabb energetikai tanúsítvány bemutatása után kapod meg a másik felét az összegnek, amit a kivitelezőnek adsz munkadíjba.

2020. nov. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sima házról van szó, es nagyon köszönöm a kedvességed,segítségét! :)

Akkor ez is elég bonyodalmas dolognak nézik ki.

2020. nov. 10. 15:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem vagy jogosult a 0% -os kölcsönre bármilyen okból, felújításra lehet kérni normál jelzáloghitelt is. Két félében gondolkozhatsz, az egyik a felújítási hitel. Bank és hitelösszeg függő, hogy egyben megkapod, vagy szakaszolják. Számlák nem kellenek, de a bank szemlével ellenőrzi, hogy valóban felújításra költötted a kapott pénzt. Igényelhetsz szabadfelhasználású jelzálog hitelt, ott nem vizsgálják, mire költöd, egyben megkapod a pénzt, viszont kb 1% kamattal drágább egy ilyen hitel, mint a lakásfelújító hitel.
2020. nov. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez pl a k&h kalkulatorban hogyan tudom nézni?:)

Vagy egy ugyintezot ha felkeresek, hogyan tudok erről érdeklődni, mi ennek a neve ?:) amelyikben nem kérnek mindenről is számlát?:) amit utoljára irt.:)

2020. nov. 10. 16:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Van kalkulátor a KH honlapján, de én is tudok segíteni, ha megkérsz rá és azt is meg tudom mondani, mik a feltételek, de ehhez kellenének adatok.
2020. nov. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!