Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek nagy része full nincs képben alapvető pénzügyi dolgokkal?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a felnőtt lakosság pénzügyi kultúrája nagyon alacsony.

A többség nem tudja mi a különbség a hitel és a leasing között vagy hogy hogyan kell kiszámolni egy hitelre a kamatot. Nem tudják, hogyan kell kiszámolni egy autó értékvesztését vagy hogy egyáltalán létezik olyan. A befektetési lehetőségekről ne is beszéljünk. Nem értik meg, hogy mit jelent egy befektetésnél a kockázat és a hozam.

A biztosítosításokat az emberek többsége csípőből elutasítja. A legtöbben a hitelt is minden formában.


2020. nov. 10. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

"Azt vettem észre, hogy a felnőtt lakosság pénzügyi kultúrája nagyon alacsony.

Rosszul látod. A felnőtt magyar lakosság minden kérdésben nagyon alacsony, lásd közlekedés, büntetőfékezés, dohányzás, gyereke nevelése. Egy átlagos magyar még azt sem érti, hogy a szavazás titkos. Hallottam olyan érvelést a szadista polgármester mellett, hogy mi lesz, ha megnézi és észreveszi, hogy nem rá szavaztam? Ennyi az átlag magyar intelligenciája.

2020. nov. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

1: ez globális jelenség, a legtöbb országban pont ugyanilyen tájékozatlan az átlagember.


Egyébként az oktatási rendszerben gyökerezik, egyszerűen a pénzügyi ismeretek teljesen hiányoznak, cserébe lehet tanulni trigonometriát meg logaritmust, aminek semmi hasznát nem lehet venni a mindennapi életben.

2020. nov. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Mert vannak erre szakosodott emberek. Egy banki ügyintéző ehhez ért én meg mondjuk az autókhoz. Akkor fordítva is meg lehetne kérdezni, hogy az emberek többsége használ autót akkor mégis miért nincs tisztában azzal hogy mi mit jelent stb.

De ugyan ez ráhuzható kb mindenre. Ettől működik a társadalom, hogy mindenki ért egy (esetleg 2-3) dologhoz profibban és ezzel kiegészítik a többi ember hiányosságait.

Röviden összefoglalva: a bank ért a pénz(em)hez, én értek az autó(já)hoz. Segítjük egymást.

2020. nov. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3: ezzel az a baj, hogy ha a banki ügyintézőnek nem feltétlen érdeke az, hogy neked jó legyen, ezért ha teljesen ráhagyod általában szarul jársz. No meg a banki ügyintéző nincs ott életed minden döntésénél.


De autókkal is ugyanez: ha úgy mész autót venni, hogy látják rajta, hogy se kép se hang, akkor valsz rádsóznak valami szart (tisztelet a kivételnek). Ergo autóügyileg sem árt legalább egy adott szintig képben lenni.


Pénzügyileg se azt mondom, hogy mindent fejből kéne tudni, de legalább az alapfogalmakkal és dolgokkal tisztában lenni, hogy amikor a bankban ajánlanak valamit el tudd dönteni, hogy az neked tényleg jó-e.

2020. nov. 10. 16:52
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Az se lenne baj, ha a biztosítási ügynöktől az autókereskedőig nem akarná mindenki átbaxni az embert. Legalábbis én ezt érzem autó témában, hogy gyakorlatilag lehetetlen korrekt hirdetést, autót, eladót találni, de még a szerelő is egy középszarra beszél rá, mert úgyis hozzá viszed. Az meg nem lehet elvárás, hogy jobban értsek az autókhoz, mint az, akinek ez a szakmája.


Ami a pénzügyeket illeti, igaz sajnos, és az is, hogy a középiskolában kellene az alapokat megtanulni. Meg a szülőktől persze.

2020. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
AZ okatatási rendszer a hibás. Most is kiadták a diplomákat nyelvvizsga nélkül. Egy diplomás ember beszéljen már középfokon minimum angolul, mikor az utolsó migráns is beszél már. Felháborító! Többségében olyan dolgokat tanulnak a gyerekek amiket soha az életben nem használnak majd és ez igaz a főiskolára is, az első két év arról szól, hogy kiessél. Mi lenne ha értelmes dolgokat tanítanának a gyerekeinknek? Pl egy érettségizett gyerek, tudjon csinálni egy adóbevallást egyedül, vagy egy weboldalt. Az egész oktatási rendszer úgy ahogy van szörnyű!
2020. nov. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Mindent tanulunk ami kell az élethez már az általános iskolában is. Mi az ami felesleg ?
2020. nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
2020. nov. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

A bankolast adózást matematika óran a szazalek számítás címszó alatt tanultuk, illetve ma éppen telket néztem és volt rajta egy ház de a tulaj nem volt otthon. A házat lazan lemertem az utcáról hogy mekkora és mennyit kell bontani legalább kívülről mert ismertem a pitagorasz tételt. Az ingatlanos kerekedő szemekkel nézte , neki nem mondtam hogy ha járt volna suliba akkor bizony ő is le tudná merni.


De itt is divat megkérdezni a sütő bekoteset , elbírja e a biztosíték, és sok, teljesen alap kérdés elhangzik amire a választ a sulinet.hu-n meg lehet lelni .

2020. nov. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
#1 kb azt írtam volna mint az első válaszoló. Az a durva, hogy az internet elterjedésével azt gondolná az ember, hogy az emberek könnyebben tájékozódnak, közben pl itt is olyan kérdéseket lehet néha olvasni, hogy csak pislogok.
2020. nov. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!