Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyetemi gyűjtőszámlára...

Egyetemi gyűjtőszámlára hogyan lehet befizetni ha nincs bankszámlám?

Figyelt kérdés

Ismerőst szoktam megkérni, de ő nem elérhető. Működik, hogy bemegyek a bankba, ami a gyűjtőszámlát kezeli (nálunk OTP) és befizetem kézpénzben az ATM-be vagy ügyfélszolgálaton?


Azt írják a honlapon hogy csekket/kézpénzt nem fogadnak el.



2020. nov. 23. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
A bankba való befizetést utalásnak veszik.
2020. nov. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. nov. 23. 20:03
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Bemész egy fiókba, megmondod, hogy milyen bankszámlaszámra menjen az utalás, és az ügyfélszolgálatosnak odaadod a pénzt, ezzel le is van tudva.
2020. nov. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem működik ahogy írták előttem.

Az egyetemi gyűjtőszámlákat az államkincstár kezeli, oda meg nem lehet bemenni, mint egy bankba. Bankszámla nélkül meg nem tudsz pénzt befizetni más pénzintézet számlájára, utalással lehet, ha van adott banknál számlád.


Inkább hívd fel a to-t.

2020. nov. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A mi egyetemünk az otp-nél vezeti, legalábbis a honlap szerint, így nincs okom kételkedni.
2020. nov. 24. 08:31
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez nem állami egyetem nyilván.


Befizetni a bank persze engedi de az még nem minden.

Az egyetem elfogadja vajon így vagy kizárólag átutalással? Az egyetemen kellene sürgősen tájékozódni akár a Tanulmányi Osztályt felhívni.



Egyébként tanácsos lenne saját bankszámlát nyitnod.

2020. nov. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#4: Szerintem elfogadják, amikor nem volt még bankszámlaszám, akkor is "utaltam" így pénzt.

(3-as voltam)

2020. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a frászért nem nyitsz egy számlát? Feltételezem azért tanulsz egyetemen, hogy utána dolgozni tudj. Márpedig szinte minden cég utalja a fizetést, készpénzben csak a nagyon kicsi/maradi cégek fizetnek.
2020. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Amég nincs rendszeres jövedelmem, addig mindek?
2020. nov. 24. 17:16
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mintha olyan őrült sokba kerülne vagy bonyolult lenne egy számlát nyitni...

Komolyan, nekem 14 éves korom óta, azaz 23 éve van számlám!

2020. nov. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!