Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Minősített fogyasztóbarát...

Minősített fogyasztóbarát lakáshitelnél, melyiket fizetési módot érdemes választani egy 20 éves kölcsönnél? 10 évig fix vagy végig fix?

Figyelt kérdés

A végig fixnél 8k-val többet kellene fizetni.

Ha a 10 évig fixet választom akkor utána mi határozza meg, hogy mennyit kell majd fizetnem a fennmaradt 10 évre (esetleg egy példát megköszönnék) ?



2020. dec. 6. 22:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
50%
Az akkori bubor nyilván. Jósok előnyben.
2020. dec. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
De mi az a bubor. Mitől függ a bubor mértéke. Ezeket a kifejezéseket olvasom, de nincsen levezetve.
2020. dec. 6. 23:18
 3/29 anonim ***** válasza:
31%

8 ezret megér.

Ez a lényeg.

Magyarul 19 év múlva is ennyi lesz a törlesztőrészlet, ami 19 év múlva egy fika összeg lesz.

2020. dec. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%
A 10 éves kamatperiódusú MFL hitel kamatváltozása nem a BUBOR-tól függ (Budapesti Bankközi kamatláb), hanem az MNB által 10 évre meghatározott kamatváltozási mutatótól, de nincs értelme ezt boncolgatni, mert pont az a lényeg, hogy nem tudható előre, mi lesz 10 év múlva, nincs meghatározva kamatplafon sem. Azt szoktam javasolni, hogy mindenki törekedjen arra, hogy többször is tudjon előtörleszteni. A legjobb, ha a hitel java 10 év alatt szinte elfogy, mert akkor felesleges megfizetni a drágább, 20 évre fix hitel kamatát. Gondolj bele, 10 év alatt 960E Ft többletet kell kifizetned, ha a 20 évre fix hitelt válaszod, Sok múlik persze a bankválasztáson is, mert van, ahol nem olyan nagy a kamatkülönbség a két féle kamatperiódus között. Mekkora hitelről van szó és mennyi a kamat a 10 éves kamatperiódussal és mennyi 20 évre fixen? Havonta mennyi jóváírás érkezik majd a törlesztési számládra?
2020. dec. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

#3 köszönöm, hogy válaszoltál, de én értem a végig fix kamat definícióját.

A kérdés az volt, hogy ha a 10 évig fix kamatozású konstrukciót választom, akkor 10 év után mi változtatja meg, hogy most többet vagy kevesebbet kell majd fizetnem. Mi a legrosszabb opció ( ha van ilyen). Hogyan lehet nagyjából kalkulálni vele?

2020. dec. 6. 23:30
 6/29 anonim ***** válasza:
68%
A legrosszabb lehetőség, hogy 10 év után alaposan megugrik a törlesztőrészlet.
2020. dec. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

#4

20 évre 4,3% a THM a kamat: 4,22%

10 évre 3,7% a THM a kamat : 3,62%


Igen, előtörlesztésnek is van 1%-os költsége bár az nem egy hatalmas összeg.

Hát én értem, hogy 8 ezer ft nem nagy összeg azért, hogy nyugodt legyek végig, viszont a 10 évessel is számolok.

Aha, szóval itt az MNB lesz aki változtathatja. Most 0,6% ha jól tudom, tehát ha ez felmegy 5%-ra akkor a most kiszámolt törlesztőm 4,4%-al nagyobb lesz az utolsó 10 évben (20 évesnél)?

2020. dec. 6. 23:37
 8/29 A kérdező kommentje:

#6

Én értem, hogy megugrik. De mennyivel. Ha 5%-al nagyobb lesz 10 év után az MNB kamata, akkor azzal kell számolnom és a törlesztőm 5%-al lesz több?

2020. dec. 6. 23:38
 9/29 anonim ***** válasza:
7%

Te idióta seg gfej.

Ezt senki nem tudja neked megmondani, ezért az alapelv az, hogy ha van fölös pénzed és tervezel előtörleszteni, akkor legyen a 10 éves.

Ha végig akarod fizetni, akkor fixáld, mert az MNB változtatása simán lesz 8 ezer forint, főleg, ha nagy a törlesztő.

Tehát egy százezres törlesztőnél szinte biztos, hogy csak rosszabbul fogsz járni egy emeléssel.

Értetlenkedsz itt meg fillérbaszol 20 éves futamidőnél.

Szerencsétlen.

2020. dec. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

#9


Te egy nagyon buta ember vagy aki nem tudja, hogy mennyi a pénz értéke és mennyit kell azért dolgozni. Te egy olyan ember vagy akit be lehet palizni mindenbe, mert nem nézel utána semminek. Átlag proli.

2020. dec. 6. 23:47
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!