Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha pos terminálon fizetek egy...

Ha pos terminálon fizetek egy boltban, a bolt számláját vezető bank láthatja hogy milyen számlaszámról fizettem? Tehát a bankkártyámhoz tartozó számlaszámot láthatják-e, vagy a pos terminál előlük is titkosítja?

Figyelt kérdés

2020. dec. 11. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
A Bank igen - az üzlet nem.
2020. dec. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
a bank sem látja.
2020. dec. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na most akkor mi az igazság?
2020. dec. 11. 09:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kártyatársaság is benne van a folyamatban, ezáltal a bolt bankja nincs rálátással a részletekre.
2020. dec. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lepontozni, de ahogy #4-es mondja.



A kártyatársaság lát mindent, a bank nem fogja látni, hogy mi volt az indító számla.

2020. dec. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A bolt biztosan nem látja (pár évig üzemeltettem CIB-es kártyaelfogadó weboldalt. A fizetéskor csak egy tranzakciókódot látok, a számlán pedig nem egyesével írják jóvá az összegeket, hanem napi 1-2 tételben).


Hogy a bank látja-e nem tudom, de szerintem annak nincs jelentősége. Látnak azok különbet is :)

2020. dec. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A számlaszámodat nem látja sem a bolt, sem a POS terminált üzemeltető bank. A tranzakció ugyanis úgy működik, hogy a POS terminál küld egy üzenetet a terminált üzemeltető banknak, hogy "XY kártyaszámmal fizetnek", aztán a kártyaszám alapján a kártyát kibocsájtó bankhoz kerül az üzenet, az a bank pedig visszaválaszol, hogy van-e elegendő fedezet, rendben van-e a tranzakció. Ha igen, akkor a fizetés kész, a háttérben pedig a POS üzemeltető bank és a kártyát kibocsájtó bank elrendezi a tranzakciót a kártyaszám - és nem a bankszámlaszám - alapján.


Az üzlet csak annyit fog látni, hogy milyen időpontban, milyen tranzakció számmal mekkora összeg érkezett. A POS terminál bankja ezen felül látja a kártyaszámot és a kártyát kibocsájtó bankot, de slussz.

2020. dec. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
7: a kártya társaságot kihagytad... általában ők authorizálnak.
2020. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Az üzlet nem láthatja, ők tranzakcióazonosító adatokból tudják egyeztetni, hogy X vásárlásnak az ára megérkezett.

Kötegelve kapják meg a pénzt, általában naponta egy összegben, de közleményekből össze tudják vetni az azonosítókat azzal ami már a fizetés pillanatában meg lett képezve.


A bank akár láthatná is, de legjobb tudomásom szerint a kártyatársaság amelyik az elszámolást végzi, nem közli. Más adatokat közöl (például kártyaszám illetve az a bizonyos azonosító amit említettem), így lesz egyértelmű, hogy melyik művelet melyik.



Viszont ha a kártyát kibocsátó és kártyát elfogadó (tehát POS-t telepítő) bank ugyanaz és emellett a terminált is ugyanaz a bank telepítette akkor nem a kártyatársaság rendszerén keresztül történik meg a fizetési forgalom.

Ilyenkor a bank mindent lát.


Tehát ha te például K&H Bankos Visa kártyával fizetsz egy olyan terminálon amit a K&H telepített illetve az üzletnek is a K&H-nál lévő számlája van beállítva mint fogadó számla, akkor a Visa nem kerül képbe, hanem minden a K&H Bankon belül történik.


Az üzlet viszont ilyenkor sem látja a számlaszámod.


Azért emeltem ki, hogy három tényezőn múlik, mert ma már jó pár bankfüggetlen cég működik amely kártyás fizetési forgalommal is foglalkozik. Például a SIX Payment, nem is új.

Simán lehet, hogy egy üzlet inkább velük szerződik, ők telepítsék a POS terminált, annak ellenére, hogy a K&H Bank is ad terminált kérésre. Az üzletnek a K&H-nál van a számlája, de úgy látja, hogy a SIX Payment olcsóbban szolgáltat.

2020. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

9: nem, akkor sem marad ki a kártyatársaság, ha a banké a terminál, és a bankké a kártya is.


A POS üzemeltetője sosem jelenti azt, hogy akkor nincs szükség kártyatársaságra.

2020. dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!