Mit gondoltok a Revolout károsultakrol?

Figyelt kérdés

Facebookon már 4 ezer fős csoportjuk van.

Tényleg bármikor zárolhatják a számlát?


2020. dec. 14. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

"Tényleg bármikor zárolhatják a számlát?"


Bármikor nem, csak ha úgy ítélik meg hogy gyanúsan magas pénzmozgások vannak. Ezért is nem tartok komolyabb összeget Revoluton.

2020. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

"gyanúsan magas pénzmozgások

És mindezt a Revolut ellenőrzi, ami akár korlátlan számú egyszer használatos virtuális kártyát hoz létre a felhasználónak. Ez persze cseppet sem gyanús, mi? :-)

2020. dec. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És mekkora az a gyanúsan magas összeg? Ha ilyen 50 ezreket küldözgetek az oke?
2020. dec. 14. 16:38
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"És mindezt a Revolut ellenőrzi, ami akár korlátlan számú egyszer használatos virtuális kártyát hoz létre a felhasználónak. Ez persze cseppet sem gyanús, mi? :-)"


Feltéve hogy van korlátlan számú személyazonosságot igazoló okmányod.

2020. dec. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell korlátlan számú okmány, csak a megfelelő előfizetéses opciót kell választani, és máris mehet a buli. :-)
2020. dec. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Elsőnek


Tehát bármikor. Ezt jelenti hogy bármikor ugyanis a szabályokat a Revolut hozza és ő alkalmazza a saját mérlegelése szerint amikor szerinte gyanús.


Akkor mondhatnád hogy nem bármikor ha teljesen egyértelműek lennének a szempontok mérlegelés nélkül.

Vagy ha a Revolut helyett más döntené el, ő csak végrehajtaná.


Így bármikor amikor úgy látja.


Ha pedig megteszi akkor az ügyfél nem tud a hazai hatóságokhoz fordulni ezért pedig főleg nagyon kockázatos.


Semmi jogi segítséget sem lehet várni.

A kiszolgáltatottság elég enyhe kifejezés ide.


Bank ilyet nem tehet meg, de ha mégis jogtalanul jár el akkor is törvény adta szigorú határidőn belül köteles reagálni az ügyfél kérelmére.


Illetve a magyar bankfelügyelet és a magyar bíróság döntései szerint köteles eljárni ha az ügyfél jogi útra tereli.


Az ilyen modern pénzügyi vállalkozások, marketingben erősek, de ha amögé néz az ember jobb ha kerüi őket.


Van aki nagyon védi őket mintha érdeke lenne benne.

Hajrá, nyugodtan kockáztasson ő maga, de ne mást akarjon rábeszélni.



Remélem segítettem a kommentemmel!


Na sajnos nem azokon akik károsultak lettek már hanem akik ezért elkerülik az ilyen cégeket.

2020. dec. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ahogy a hsz-omban is olvashattad írtam hogy nem tartok nagy összeget azon a számlán.


Mindazon által nem tudok amellett el menni szó nélkül hogy a Revolutnak krva jó appja van. Ezerszer több jobb funkciót tud, és nem egy botrányos lassú szar, mint a legnagyobb magyar kereskedelmi bank appja, ahol egyébként a fő számlám van vezetve.


"Van aki nagyon védi őket mintha érdeke lenne benne.


Hajrá, nyugodtan kockáztasson ő maga, de ne mást akarjon rábeszélni."


Nem védem őket, senki nem kényszerít rá senkit, hogy nyisson a Revolutnál számlát.


Én másodlagos számlaként használom, kb csak annyi pénzt szokott rajta lenni, amit rövid időn belül elköltök. Az a rohadt nagy kockázat amit bevállalok ha esetleg gondolnak egyet, és lezárják a bankszámlám, jelenleg kemény 110Ft.

2020. dec. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jó applikációja van, de ez abszolút nem érv az ellen amit írtam a kockázatról.


A veszteség kockázata mellett, szerintem nagyon sok ember ha tudná azt amit a hosszú hozzászólásban leírtam, akkor nem állna szóba a Revoluttal és társaival, de nem tudja.


Az applikációra visszatérve.

Nem rossz dolog, ha van és sok a funkció, de nem kardinális kérdés. Mi az ami normál netbankban nem megoldható, hanem applikáció kell hozzá?


Nagyon sokszor lépek be a netbankomba, mert kell, de applikáció nélkül teljesen jól megvagyok, pedig én aztán tényleg az az ügyfél vagyok aki fiókba kb. sosem jár, elektronikusan pedig sokat bankol.

2020. dec. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na mizu?
2022. márc. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Vagy 2 éve használom probléma mentesen:D
2022. márc. 10. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!