Ha veszek egy kis lakast hitelből Budapesten es kiadom, a bérlés árából fizetem a hitelt az megeri?

Figyelt kérdés

Egy kis 36 nm-eset tudnek venni, a felet örököltem a tulajdonnak, mivel nagyon jo allapotban van nagyon jo helyen (Újlipótváros preferált videke) igy konnyen ki lehetne adni 100-120/hóért.

Jelenleg csak 4 milliom van amit elore fizethetnék, a maradek 11 hitelből menne. Ez igy megeri szerintetek?


Rakolteni nem kell mert tenyleg felújított es szep:)


(En nagyon keveset keresek, tanar vagyok es sose fogok tudni maskent sajat lakast szerezni, jelenleg 80 ezret fizetek az alberletert rezsivel egyutt es nagyon keves a kiadasom videken)


2020. dec. 27. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
30 millió egy olyan lyuk? Az szép.
2020. dec. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Tanár vagy, de nem konyítasz pénzügyi alapismeretekhez? Na ne vetíts!

A "könnyen ki lehet adni" kijelentéssel jelenleg csak óvatosan. Szép állapotú lakásokat könnyebb kiadni, de jelentősen csökkentek a bérleti díjak.

2020. dec. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
És miért nem költöznél bele?
2020. dec. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
11 misit nem adnak tanári fizetésre adóstárs nélkül.
2020. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Ha vidéken laksz és a fővárosban akarsz lakást kiadni, akkor számíts rá, hogy lesznek vele költségeid!

Fel kell időnként utaznod, ha elromlik valami azt meg kell javíttatnod azonnal, stb... Ez menni fogy a fizetésedből?

2020. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
egyes, ha szerinted ez Budapest egyik legfrekventaltabb részén sok ennyiért akkor álomvilágban élsz:D
2020. dec. 27. 10:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem a lakás fele a tied amit örököltél a másik felét 15 millióért kellene kivásárolnod. Emellett fizetsz 80 ezer havi albérletet.

Én eladnám a lakást, lenne 15 millám belőle + 4 milla kp amit írtál. Ebből vidéken lehet venni egy lakást és nincs hitel, nincs albérlet.

2020. dec. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem szeretnék vidéken maradni és később itt nem éri meg kiadni, de köszi
2020. dec. 27. 12:46
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

mennyi az a kevés fizetés, azért 10-15 millát nem nagy kunszt kérni, ha van önerő, és megfelelő értkű ingatlan, valamint önrész, van rá esély hogy hitelt kapj.

Maga az ötlet pedig kiváló, a covid gyorsan véget ér, max 1-2 év és az airbnb is visszaáll a régire, a fővárosi albérletpiac visszafog rendeződni, a turisztika ujraéledése miatt csökkenni fog a hosszutáva kiadó lakások piaca is ami bérletidíj emelkedést fog hozni. ellenben egy jol megválasztott hitel havi törlesztője nem fog emelkedni.

2020. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan építettek erre az üzleti modellre, aztán most jött a COVID, összeomlott az albérlet piac, és megy a nyeszergés, hogy mégsem megy a modell.
2020. dec. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!