Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jó reggelt! OTP Junior kártyám...

Jó reggelt! OTP Junior kártyám van jelenleg törvényes képviselővel. (édesapám) Viszont betöltöttem a 18 évet,és elvileg már nem szükséges a képviselet. Bemehetek a bankba, h teljes mértékben rám írassák a számlám? Vagy ez, h működik?

Figyelt kérdés

2020. dec. 28. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy 18 év alatt nyithass OTP junior bankszámlát kell a szülői hozzájárulás, de ettől függetlenül a bankszámla teljes mértékig a te neveden van. Neked ebben a helyzetben nincs semmiféle tennivalód.
2020. dec. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. De betöltöttem a 18-at és, h lehetséges-e a képviselő elhagyása? Tehát ne szerepeljen sehol.
2020. dec. 28. 09:48
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagy lényegtelen ezzel így foglalkozni? Mert ugye az én nevemen van. Csak a papíron szerepel kiskorú képviselőjeként.
2020. dec. 28. 09:49
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Törvény szerint ahogy 18 éves lettél onnantól fogva nem kell semmihez a szülő hozzájárulása és nem csak önállóan intézhetsz például minden banki ügyet, de nem is tájékoztathatják róla a szülőt meg senkit sem.


Viszont az már bankfüggő, hogy 18 éves korod előtt "meghatalmazotthoz hasonló" módon rögzítették-e a szülőt a számládhoz.

Technikai kérdés, de fontos lehet.


Mert ha meghatalmazottként, akkor lehetséges, hogy a meghatalmazás megmarad, azután is, hogy 18 éves lettél.

Természetesen bemehetsz a fiókba és visszavonhatod most már egyedül.


Illetve ha netbanki hozzáférése van a te számládhoz akkor az simán lehet, hogy 18. életév betöltésével nem szűnik meg, de te meg tudod szüntetni természetesen.



Nem tudom az OTP hogyan csinálja, mert itt bankonként eltérés lehet.

Az OTP Telebankot hívd fel és ott kérdezz rá, hogy kell-e valamit tenni, vagy automatikusan megszűnt minden.


Egyébként a számla eddig is csak a te neveden volt, te voltál a tulajdonos.

Azért írom le így, mert a telefonban jó lenne pontosan kérdezni, mert ha rosszul kérdezel, és nem jön rá akivel beszélsz, hogy mi a kérdés, könnyen elbeszéltek egymás mellett.

2020. dec. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Igen, ma megyek be, csak gondoltam utána kérdezek, h mire is számítsak.

2020. dec. 28. 10:22
 6/6 A kérdező kommentje:
Hopp... Rosszra nyomtam. Nyilván hasznos!!
2020. dec. 28. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!