Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki visszavett ingatlanokra...

Banki visszavett ingatlanokra sehohy nem lehet hitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Láttam több ilyen házat sokkal olcsóbban, mimt máshol. Nem keresek sokat, de havi 60000ft hitelt be tudnék vállalni, ahogy számolgattam. 3,5 millió alaptőkém van, így lehet valahogy hitelt igényelni ilyen házra/lakásra?

2021. jan. 5. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Havi 60 ezerre futamidőtől függően kb 7-12 millió ft hitelt kaphatsz. Ennyi +3 millióért hol kapsz házat?


Azért kérdezem, mert a bankok csak Budapesten vagy megyeszékhelyen adnak leginkább a szokásos 20% önerőre. Ennél kisebb városban így nem fogsz hitelt kapni ahogy szeretnéd.


A fizetésed se mindegy, hogy mennyi egy hónapban, azt is nagyon nézik.

2021. jan. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ha kicsit legörgetsz, vannak 13 millióért is lakások. Tudom, hogy nem nagy, de elég lenne... akárhol nézem, minden oldalon nagyobbak az árak

2021. jan. 5. 09:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem azért kérdeztem hogy hol kapsz ennyiért lakást/házat, hogy ne hinném el, mert tudom hogy vidéken sok helyen bőven ennyiért is vannak. Hanem mert a bank is nézi, hogy hol van a ház.
2021. jan. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben valahol el van rejtve egy csapda.
2021. jan. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Az, hogy 2 baromi olcsó lakást oda tettek fényképnek, semmit nem jelent. Hidd el, ezt a két lakást "sajnos pont tegnap adták el".


Nem ismerem őket, de pl albérlet listákat is szoktak eladni a neten, ezt is hasonlóan képzelem el.

2021. jan. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezeket végrehajtás vagyis az árverés kiírása előtt szokták 'árulni'.

Még akkor van esély rá, hogy a bankkal meg lehet egyezni.

Az a szívás benne, hogy akinek már árverezik az ingatlanját, annak már nem csak banki tartozása van/volt.

Ergo a tulajdoni lapon nem csak a bank lesz, hanem az összes többi tartozás is, de csak a bankit váltotta meg, aki megveszi.

Lutri.

2021. jan. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:

ez az oldal nagy valószínűséggel valami átverés. A bank nem vesz vissza lakást. Hogy is venné "vissza" hiszen nem ő adta el. A bank hitelt ad, amit ha nem fizet az adós, akkor igyekszik valahogy a pénzéhez jutni, akár végrehajtás útján. De akkor a végrehajtói kar honlapján kerül meghirdetésre az ingatlan, mindenki licitálhat, aztán majd valahol megáll a licit. Hogy hitelt felvehetsz-e, az kérdéses, elvileg nem tilos, viszont elég gyorsan kell fizetni, amíg nem fut át a hitel. Lehet kérni a végrehajtótól haladékot a hitel átfutás miatt, de csak akkor, ha már nyertél, és kérdés, hogy megkapod-e.


Ez a honlap nem részletezi, hogy milyen konstrukcióban akar téged ingatlanhoz juttatni, pár hasonlóval már találkoztam, az mind átverés volt. És ez már csak azért is gyanús, mert ha valami korrekt dolog lenne, akkor leírnák a honlapon a részeteket. De ami a hitelezhetőséget illeti, az oda van írva: "INGATLANOK EGY RÉSZE ÚJRAHITELEZHETŐ"

2021. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!