Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet bármi bajom abból ha...

Lehet bármi bajom abból ha ingatlanfedezetre adom a házamat? Csak abban az esetben lesz valami a házzal ha nem tudom fizetni a hitelt?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
igen ha nem tudod fizetni ugrott, az a bajdo lehet belőle "csak" hogy ugrik a házad
2021. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most akkor te veszed fel a hitelt vagy másnak adod fedezetre az ingatlant a hitelfelvételhez?


Mert a kettő nem ugyanaz és nagyon nem mindegy... bár a végeredmény ugyanaz - igen, elárverezhetik a fejed felől a lakást :-(

2021. jan. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én venném fel egy családtagom háza lenne a fedezet csak 2 max 3 hónapig és ezért érdekel hogy abban a 2-3 hónapban ő lehet e valamilyen veszélyben?
2021. jan. 6. 17:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha rendesen fizeted, és maradéktalanul teljesíted a hátralékot, akkor nem.
2021. jan. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Én venném fel egy családtagom háza lenne a fedezet csak 2 max 3 hónapig és ezért érdekel hogy abban a 2-3 hónapban ő lehet e valamilyen veszélyben?"


Khmmm.... Itt valami nekem nem stimmel... 2-es vagyok.


LEGÁLISAN ingatlanfedezetre hitelt nem szoktak 2-3 hónapra adni, mert akkor az jellmzően olyan kicsi kölcsön, amiért nem éri meg jelzálogot bejegyeztetni. Az ilyent személyi kölcsönből is meg lehet oldani.. Jelzáloghitelt is ma már csak rendszeres jövedelem mellett (munkaviszony) adnak.


Ha ez nincs, akkor jön az, hogy ad valaki magánban kölcsön és ezért jelzáloghitelt jegyeztet be a házra - na akkor abban a pillanatban búcsúzhatsz is a háztól/lakástól, mert ezt jellemzően így szokták kicsalni, bepalizni az embereket - aztán oda a ház.


Ha szabad kérdezni, mégis mekkora az a hitel, amit fel akarsz venni és már 2-3 hónap alatt vissza is tudod fizetni?

2021. jan. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha 2-3 hónapig lenne fedezet, akkor miért nem vársz 2-3 hónapot és nem kell hitelt felvenni?
2021. jan. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!