Olyan spanyol bank, ahol online lehet számlát nyitni?

Figyelt kérdés
2021. jan. 13. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem spanyol állampolgárnak ilyen lehetőség nem hinném, hogy van, valószínű inkább kizárt, mert törvény nem engedi.

Spanyol lakcímed van?


A magyarországi online számlanyitás lehetősége is csak magyar állampolgárnak lehetséges vagy akinek van magyar személyi igazolványa mert mondjuk letelepült.


Magyar lakcím is kell hozzá.



Ez nem bürokratizmus. Már az is nagy dolog, hogy online lehet bankszámlát nyitni valódi banknál nem csak ilyen mindenféle Revolut.


Viszont külföldi állampolgárok külföldön kiállított okmányai esetében nincs módja a banknak azokra a biztonsági ellenőrzésekre amire szükség van.

2021. jan. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Angliában már tíz éve is lehetett pl. a Lloyds TSB nevű banknál online simán számlát nyitni, az útleveledet kellett feltölteni és a legalapabb számlát megkaptad. Gondoltam a COVID hatására nem ördögtől való ötlet hogy ezt máshol is lehet, de lehet hogy tévedtem.
2021. jan. 14. 16:29
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Az kizárt, hogy tíz éve erre mód volt az Egyesült Királyságban.

Ahol van online számlanyitás ott is videókapcsolat kell hozzá, okmány beszkennelés nagyon kevés, mert akkor más helyett lopott okmányokkal bárki tudna nyitni.


Egyébként pedig az Egyesült Királyságban amúgy sem könnyű külföldiként számlát nyitni, lakcímigazolás és munkaviszony igazolás miatt, még aki személyesen megy be a fiókba sokszor annak is problémás az elején.



De Kérdező, miért nem mész egy bankfiókba?

Spanyol lakcímed van? Ha nincs devizakülföldi számlát a nagyobb bankok valószínűleg akkor is engednek nyitni.

2021. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Első, baromságot ne terjessz kérlek... Bankszámlának semmi köze az állampolgársághoz, sem Spanyolországban, sem más európai országban. Külföldi esetében megelégszenek egy állandó vagy ideiglenes lakcímmel az adott országon belül és egy munkavállalói szerződéssel. 10 éve Ausztriában így nyitottam számlát, nem voltam sem letelepedve, állandó lakcímem sem volt csak ideiglenes, sőt, a munkavállalói szerződésem is csak határozott időre szólt.
2021. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

A valóságot írtam le.


Én nem azt írtam, hogy idegen állampolgár nem nyithat például Spanyolországban bankszámlát. Hanem azt, hogy online nyitni állampolgárság és helyi rezidens státusz (ha valaki EU-s akkor spanyol lakcímet jelent csak) nélkül kizárt.


Nem állampolgárok, helyi lakcím nélkül amúgy is maximum devizakülföldi számlát lehet nyitni.



Azt pedig nagyon jó, hogy te vetetted fel a munkaszerződést. Csak akkor végig kellett volna gondolnod.


Több országban is egy külföldi munkaszerződés vagy munkaviszony igazolás nélkül nem nyithat számlát.



Így már érted, hogy mi a különbség aközött, hogy valaki adott ország állampolgára vagy legalább devizabelföldi vagy nem?

(Más különbségek is vannak, csak az most nem ide tartozik.)

2021. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Szia igen, van.

Openbank pl. teljesen online - rezidencia iratot kerik szkennelve amit a rendorsegtol kaptal (certificado de registro).

Ez a santander online bankja, ingyen van a szamlavezetes es az utalas.

2021. jan. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező azt sem mondta meg, hogy spanyolországi lakos vagy sem. Mert ettől függ, hogy banki szempontból devizabelföldi vagy devizakülföldi ügyfél lenne.

Éppen nem mindegy. Utóbbi esetben érthető módon teljesen kizárt az online számlanyitás.



A kérdező azóta már bőven bemehetett volna bankfiókba megnyitni a számlát személyesen.

Nem értem mi tartja vissza vagy legalább miért nem hivatalos spanyol forrásokból tájékozódik.


De hogy devizakülföldiként elfelejtheti az online számlanyitást abban biztos lehet.

2021. jan. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Nem értem mi tartja vissza vagy legalább miért nem hivatalos spanyol forrásokból tájékozódik."


Nem kell értened, egy egyszerű kérdést tettem fel és köszi a válaszokat.

2021. jan. 24. 18:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az kicsit érdekes, hogy még te viselkedsz nagyképűen a fentiek után, de tudod mit, érezd jól magad és nyisd meg a számlát online, veled hátha kivételt tesznek a bankok.

Minden jót!

2021. jan. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Figyi, még egyszer: egy tök egyszerű kérdést tettem fel amire te szerintem azt akartad válaszolni hogy: "Ha van spanyol lakcímed, akkor minden banknál meg lehet oldani. Nélküle nem.".


Ehhez képest nézd meg hogy mit írtál le és milyen okfejtésbe hergelted bele magadat. Hogy én devizabelföldi vagyok, meg van e lakcímem, meg miért nem megyek be személyesen, meg nem érted hogy engem mi tart vissza hogy tájékozódjak, meg hogy persze a londoni példa (ami amúgy a sajátom) az kizárt hogy megtörtént.


Ezért írom hogy nem vagy se az anyám, se az apám, hogy számon kérjél rajtam bármit és elvárd tőlem hogy magyarázkodjak, és nem is kívánom megtenni, hogy én mit miért kérdezek, mit miért csinálok, hova miért nem megyek, hol mim van. És a kérdés szempontjából is tök mindegy amúgy mert vagy lehet online számlát nyitni (bizonyos feltételek mellett) vagy nem lehet. Az hogy én a feltételeknek megfelelelek-e, az hadd legyen az én dolgom.


Félreértés ne essék, a segítő szándékot részedről továbbra is köszönöm!

2021. febr. 4. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!