Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 40 millióba kerülő lakást...

40 millióba kerülő lakást néztem ki a párommal. 12 millió önerővel érdemes belevágni a hitelfelvételbe?

Figyelt kérdés
Havi nettó összbevételünk 500 ezer forint.
2021. jan. 13. 22:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Engem biztos nem, soha eletemben nem vettem meg fel hitelt.
2021. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Hát ha mondjuk fixáljátok a törlesztőt 20 évre és stabilan mindketten dolgozni fogtok, akkor csak az első 5-7 év lesz a húzós. Utána könnyebb lesz, mert mondjuk a fizutok felmegy nettó 650re,viszont a törlesztő marad. 10-12 év múlva meg már lehet, hogy keresni fogtok nettó 800 ezret is, de a törlesztés ugyanannyi lesz.
2021. jan. 16. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
#12 jaja, jo otlet, csak a vegig fix kamatozasu hitelnek a kamata az vegig, fixen magasabb is mint az 5-10 eves kamatperiodusunak.
2021. jan. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
#13, ez igaz, viszont valamit valamiért
2021. jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kamat a gond a 12-es gondolatmenetében, hanem a wishful thinking :D sztem sokan vannak ebben az országban, akik tudnának mesélni arról, hogyan NEM kaptak még inflációkövető béremelést se az elmúlt években :) arra bazírozni, hogy folyamatosan megszakítás nélkül emelkedik a bér 30%-okkal max akkor állja meg a helyét, ha au ember állandóan képzi magát és gyakran munkahelyet vált. Na most kiindulva a magyar gazdasági és társadalmi helyzetből ez erősen korlátolt egy idő után.
2021. jan. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Hát figyelj utolsó, mindenki tudja, hogy az ő szakmájában mi az általanos. Én 4 évvel ezelőtt nettó 201 ezerrel kezdtem, ma már 350 ezret kapok + cafeteria, bónuszok stb. Szerencsére az előző és a mostani munkahelyemen is van évenkénti béremelés.


De ha valaki a közszférában dolgozik, az is 3-5 évente részesül béremelésben a bértábla miatt. Ha valaki pedig egész életében minimálbért vagy garantált bérminimunot kap, az is kb. évente kap emelést. Még a szerencsétlen szüleim, akik semmilyen speckó végzettséggel/tapasztalattal nem rendelkeznek, ők is dupla annyit keresnek ma mint 10 éve.


Persze 5-10 évenként az átlag ember fizuja reálérteken nem fog duplázódni, de ha csak mérsékelten nő, akkor is "kinövi" a törlesztőt idő után.


20 év múlva 120 ezer ft annyit fog érni, mint ma 60 ezer kb.

2021. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Egyetértek 16-os, csak ők se számolnak azzal, hogy a mindennapi életben mit jelent minden hónapban az, hogy a jövedelmed harmada törlesztőre megy. Emellett még fizuemeles mellett is csak nagyon lassan tudnak pl vesztartalekot képezni, vagy akár a hitel előtörlesztésére gyűjteni. Így jodarabig fizethetik még ezzel az aránnyal, lemondva nagyon sok minden másról, ami kb az első 1-2 év után fájdalmas lesz.
2021. jan. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ezzel egyetértek teljesen, én nem is lennék képes a fizum harmadát hitelre költeni, de ha valaki ezt szeretné, hát... lelke rajta
2021. jan. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönjük az aggodalmakat, de tudni fogjuk fizetni.
2021. jan. 17. 02:10
 20/20 anonim válasza:

OFF

16-os, milyen szakmában vagy?

/OFF

2021. febr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!