Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az,hogy idén a biztosító nem...

Az,hogy idén a biztosító nem vonta le az egyenlegemből a szokásos havi díjat,miért lehet?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron kötöttem biztosítást az egyik banknál.Viszont egy adatot nem tudtam megadni,amit utólag nem pótoltam.Decemberig vonták minden hónapban a biztosítás összegét,most viszont nem.Pedig ilyenkor hónap közepén már le szokták vonni?Lehet az az oka,hogy nem adtam meg egy születési dátumot,amit év végéig sem pótoltam?Az eddig befizetett összeget ugye nem buktam el emiatt?

2021. jan. 15. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen biztosítás? Lakás? Autó? Élet? Nem mindegy.

Biztosítás addig érvényes, amíg fizeted. Amint nem fizeted tovább, nincs biztosítás. Szóval a befizetett összeget "elbukod" - ha lakás, autó, stb. érték biztosítás.

Ha életbiztosítás, vagy megtakarítás, akkor nem bukod el az összeget.

De miért nem hívod fel a bankot és kérdezed meg, hogy miért nem vonták le a díjat??

2021. jan. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Életbiztosítás.Union.Most vettem észre,hogy nem vonták le.Előbb néztem meg a netbankom és nem vonták le a biztosítás összegét.
2021. jan. 15. 21:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem fogja tudni miért nem vonták le. Lehet, hogy hó végén vonják. Ha bármilyen okból nem tudják levonni, akkor küldtek volna levelet vagy emailt.

A legegyszerűbb és legbiztosabb ha írsz/felhívod/elmész és megkérdezed.

2021. jan. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%
De basszus! Miért nem a bankot kérdezed, ahol kötötted?? Miért gondolod, hogy itt bárki jobban tudja (ráadásul pontos adatok nélkül és a körülmények ismerete nélkül)?
2021. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!