Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Letiltott bankkártyát hogyan...

Letiltott bankkártyát hogyan lehet újra aktiválni?

Figyelt kérdés
OTP bankkártyát tiltottam le mert azt hittem elhagytam.
2021. jan. 17. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, az a kártya már bukta.
2021. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Újat kell kérni, ami 2 hét és a teljes éves kártyadíj újra esedékes.
2021. jan. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Sehogy, hiszen épp az a lényege, hogy nem lehet már vele többet vásárolni - ha idegen kezekbe kerül, akkor sem.

Újat kell csináltatnod, ami bizony pénzbe fog kerülni.

Máskor érdemesebb ilyenkor gyorsan a netbankon keresztül 0-ára állítani a vásárlási, készpénzfelvételi limiteket és akkor, még ha másnál is van a kártya, nem tud semmit kezdeni vele.

2021. jan. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Ha másnál is van akkor úgyis az a vége, hogy le kell tiltani.


De az nem rossz tipp, hogy azonnal levenni nullára a limitet aztán már szépen lassan lehet intézni a letiltást. Vissza kerülni úgysem fog hozzád a kártya. Elég ritka aki leadja a bankban a talált kártyát.

2021. jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet venni 0 ft-ra a limitet, de jó szándékkal mondom, hogy eszedbe ne jusson az amit egy ideje divat lett tanácsolni, hogy nem is kell letiltatni, mert annak ára van, helyette elég 0-ra állítani a limitet.

Elveszett, ellopott kártyát le kell tiltatni és kész.

2021. jan. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, én nem írtam olyant, hogy nem kell letiltatni. (3-as)

Hiszen, ha nincs letiltva, csak 0-ára állítva a limit, akkor Ő sem tud vásárolni vele :D

Csak arra gondoltam - igaz ezt sem írtam ki - hogy amíg 100%-ra nem bizonyosodik meg valaki, hogy elhagyta és nem csak elkeveredett, addig gyorsan lehúzni 0-ára.

2021. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked szántam, hanem máskor máshol már olvastam ilyet. Nem tudom mennyire általános az a hozzáállás de régebben több helyen olvastam ilyen rossz tanácsokat azért írtam.
2021. jan. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!