Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel végtörlesztésének...

Lakáshitel végtörlesztésének mi a menete?

Figyelt kérdés

Nyilván az előfeltételek adottak, az infók ismeretesek a végtörlesztés díjával, illetve a kezdeti kedvezmények visszafizetésével kapcsolatban. Tehát a törlesztő számlán ott a pénz, bemegyünk a bankba, kérvényezzük a végtörlesztést.

Másnapra leveszik a számláról a pénzt, majd vissza kell menni a bankba egy papírért, amivel utána be kell sétálni a földhivatalba és kérni kell a banki zálogjog törlését.

Ezután már csak várni kell a leveleket mindenhonnan (bank, földhivatal), igaz? Vagy kihagytam valamit?



2021. jan. 22. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindent jól írtál le, ez a menete.
2021. jan. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ennyi, nincs egyéb teendő.
2021. jan. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy másnapra leveszik-e, abban nem vagyok biztos, de záros határidőn belül igen. Előtte ki kell számolnia napra pontosan az aktuális összeget, az előtörlesztési díjat (ezzel is számolni kell)... Láttam én már olyan bankot, ahol az egyébként is 8 napos időt valahogy csak elhúzták két hétre is, de alapvetően ez az eljárás...
2021. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!