Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Csók összefüggésben áll-e a...

A Csók összefüggésben áll-e a gyengülő forinttal?

Figyelt kérdés
Ugy gondolom, hogy a gyakorlatilag kedvezményesnek tűnő hitel elengedett részének kinyomtatasa is kozrejatszik a forint inflaciojaban. Jól gondolom?

2021. jan. 25. 14:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Magyar gazdaság nincs . Minden vállalkozás más kézben van . Aki nem hiszi járjon utána .

Igaza van a kérdezőnek, az egyetlen az ingatlannal való manipulálás adja vala menyi lendületet a gazdaságnak .

2021. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Oke, hogy nem nemzetközi, de vagy így, vagy úgy a saját gazdasagunkbol áramlik kifelé is a pénz, ha veszünk valamit külföldről.
2021. jan. 25. 15:31
 13/20 anonim ***** válasza:
Annyi köze van a kettőnek egymáshoz, hogy többek között a CSOK miatt is sokan vesznek fel lakáshitelt, jelentős hanyaduk változó kamatozásút, így a kormány egyre jobban érdekelt az alacsony kamatszintben, ami meg gyengíti a forintot, és inflációt gerjeszt, ami így együtt jó azoknak, akik hitelt vettek fel, és rossz a megtakarítóknak.
2021. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Viszont aki nem vesz fel hitelt, az kimarad az efféle "ingyenpénz osztásból" ami inkább szerintem ösztönzött eladositas. Nekik viszont kifejezetten kedvezőtlen emiatt a forint gyengülés, nem?
2021. jan. 25. 16:16
 15/20 anonim ***** válasza:
69%

Te kevered a szezont a faxommal.


Az állam nem a bankoktól veszi fel a csokhitelt, a bankok nem nyomtatják a pénzt, a forint mint deviza gyengülése nem egyenlő az inflációval, és a gazdaságból nem az import miatt áramlik ki a pénz.


Annyi igaz a mondandódból, hogy

- az ingatlanok ára jelentősen emelkedett a CSOK miatt

- a valós infláció magasabb, mint a hivatalos 3 százalék

- hátrányban van, aki nem tudja kihasználni a szaporításihiteleket


De az is szopni fog, aki felvette, ha véletlenül nem teljesíti valmelyik feltételt. Egy válás még inkább tönkrevágja majd az embereket. A gyerekek is szívnak majd, akiket csak a támogatások miatt potyogtattak a világra. Mert egy gyerek nem csak addig tart, amíg megcsinálja az ember, aztán felmarkolja a milliókat.

2021. jan. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

15:

Butaság butasag hátán.


"Az állam nem a bankoktól veszi fel a csokhitelt"


A csok hitelt te veszed fel valamely banktól, az állam pedig támogatja. Te írtad, hogy csokhitel, tehat nem a vissza nem térítendő részéről beszélünk.


"a bankok nem nyomtatják a pénzt"


Nem közvetlenül, de mind a laza monetáris politika, mind a hitelek felfuttatasa növeli a gazdaságban lévő pénzmennyiséget. Ráadasul a járvány óta az MNB államkötvény vásárlási programba kezdett, amit az általa teremtett forintból tesz, és amit az allam valamire elkölt.


"a forint mint deviza gyengülése nem egyenlő az inflációval"


Nem egyenlő, de a forint gyengülésnek ceteris paribus inflació növelő hatasa van. Főleg egy ennyire nyitott gazdaságú orszagban, ahol rengeteg az importált termék, de a belföldi termékek jelentős részének is nemzetközi a piaca, ezért elsősorban euróhoz kötődik az ára.


"a gazdaságból nem az import miatt áramlik ki a pénz."


De, konkrétan az import miatt áranlik ki pénz (nem forint), mondjuk nem tudom ez hogy jön ide.

2021. jan. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Honnan venne fel az állam, ha nem a bankoktól? Ne beszélj butasagokat.ezert több a föld adóssága, mint a tényleges pénz. Mert kamatostol vissza kellene fizetni, pedig az mrg létre sem jött. Erre mondják, h előbb utóbb a szörny megeszi a gombócot
2021. jan. 25. 18:04
 18/20 anonim ***** válasza:

16: egyik állításomat sem cáfoltad, és megèrteni se sikerült, amit írtam. Csak felsoroltam, hogy a kérdező hol mond fasságokat. (Ami az importot illeti, lényegesebb, hogy a cégek kiviszik a profitjukat.)


17: a csokhitel az adónkból van, nem a bankoktól.

2021. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

18:

Én felsoroltam hol írsz butasagokat. Az allításaid féligazságok, illetve részben irrelevánsak ebben a kontextusban. A CSOK és a gyenge Forint között vna egy gyenge kapcsolat, mivel a csokkal forint hitelfelvétel jár, a csokos hitelen felül is, így a devizahitel valsággal ellentétben itt a forint gyengülésben érdekelt az állam, a jegybank meg nyilván semennyire sem független, még ha annak is kellene lennie. Ezt feljebb le is vezettem miért, valószínűleg nem olvastad el.


"Ami az importot illeti, lényegesebb, hogy a cégek kiviszik a profitjukat."


A forint szempontjából jóval nagyobb tétel az export-import aránya. A külkereskedelmi méreg sok évig pozitív volt, most ismét negatív.


"a csokhitel az adónkból van, nem a bankoktól"


Hiába írod le sokadszorra, a CSOK hitelt a kereskedelmi bankok finanszírozzák, és nekik is fizeti vissza a delikvens, az allam csak kamattámogatást ad rá, ezért oclsóbb ez a hitel. Keveritek a csokot, mint támogatást és a csok hitelt.


De ez az utolsó kkmmentem votl a kérdés alatt, beokadsz butasagokat, majd levezetem melyik miért az, erre csípőből jön azy hogy nem is cáfotlam, nem is értettem meg az állításaidat, mindezt nulla érveléssel. Bocs, deha nem értesz valamihez, miértosztod az észt a témában? A kérdező is butaságokat írt, de neked sikerült alulmúlnod.

2021. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ezek szerint szerinted az állam a bankoktól veszi fel a csokhitelt, a bankok nyomtatják a pénzt, a forint mint deviza gyengülése egyenlő az inflációval, és a gazdaságból az import miatt áramlik ki a pénz.


Ez a cáfolata annak, amit írtam, szó szerint csak a tagadószavakat vettem ki a mondatból. Ha szerinted ez így van, akkor nem én vagyok a hülye.

2021. jan. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!