Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Örököltem 1 millió forintot,...

Örököltem 1 millió forintot, mibe fektessem? Állampapír Plusz vagy kamatozó Kincstárjegy?

Figyelt kérdés

OTP Junior bankszámlám van, bár ez szerintem irreveláns a téma szempontjából. De a lényeg az, hogy ebből az 1 millióból olyan 700 ezer forintot mindenképp szeretnék lekötni.

Tájékozódtam a témában és nem tudom dönteni, hogy a Magyar Állampapír Pluszt érné-e meg jobban vagy valamilyen Kincstárjegyet?

Azt szeretném, hogy valamennyicskét kamatozzon és igazából 1 esetleg 2 évre kötném le, de nem tudom a kezelési költség miatt, hogy érné meg a legjobban?

Mivel ha kiveszem a Bankból az egy milliót és közvetlenül az Államkincstárnál nyitom, akkor az átutalás összege már lehet lenne annyi, amennyit kamatozna egy év alatt, viszont ott ha jól tudom nincs kezelési költség.

Szóval szerintetek érdemes-e az OTP-nél maradni, és rajtuk keresztül venni Állampapírt? És ha igen akkor azon belül melyikkel van a legjobb tapasztalatotok?

Válaszaitok előre is hálásan köszönöm!



2021. jan. 27. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kincstárnál nyitsz egy számlát. (Minden ingyenes...) Aztán bankkártyával fizetve veszel a mobil kincstárban egy MÁP pluszt a kívánt értékben, szintén ingyen. Nem olyan bonyolult.
2021. jan. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bankoknál az értékpapír számlának van egy számlavezetési díja, ez a kincstárnál nincs. Szóval jobban megéri ott, hiszen lehet kártyával fizetni (ami tudtommal díjmentes).
2021. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kincstar,

Majd fog jonni sok bitcoin hivo es azt mondja az tobbet fog hozni es abba fektesd. Nem mindenkinek valo a magas haszon/kockazat szoval azt sztem keruld el

2021. jan. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Tehát akkor ha nyitok a Kincstárnál ilyen számlát, akkor a bankszámlámról átutalással is befizethetem a zirka 1 milliót és az OTP csak azt a 0.2 százalék átutalási költséget vonja le belőle?


Egyébként a WebKincstár, illetve MobilKincstár és TeleKincstár -at csak akkor vehetem igénybe ha van ügyfélkapum, vagy ez attól független? Ti szoktátok ezeket használni hozzá?

Illetve a magyar államkincstárnál melyik opció éri meg a legjobban, ami kamatozik is, de ha a szükség úgy hozza hozzá is nyúlhatok?

2021. jan. 27. 21:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Honnan jött ez a 0,2%? Csak mert ha az Otp Bank hatályos hirdetményeit nézzük, akkor akkor bankon kívül belföldre forintban 0,35% a tranzakciós díj Junior számlával. Ami, ha 700.000-et nézünk nem olyan nagy összeg (0,2-vel lenne 1400, 0,35-tel 2450). De ha kártyával fizetsz online (de csak online), az ingyenes.

Ügyfélkapu kell hozzá, hogy elektronikusan intézd. Egyébként sem árt, ha van az embernek, és itt is hasznos tud lenni, szóval én tanácsolnám mindenképpen.


A többire sajnos nem tudom a választ.

2021. jan. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Igen, fizesd nyugodtan átutalással, ne hallgass ránk! A bankkártyádat véletlen se használd, nehogymár ingyen fizess valamiért... -.-"
2021. jan. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6/6 ne haragudj, az átutalást értettem úgy, hogy a kártyámmal fizetek, ami ugye a számlámon lévő pénzhez fér hozzá. Bocs, még egyszer.

Akkor te a MÁP pluszt javaslod?

2021. jan. 27. 23:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!