Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankban egy nagyobb összeget...

Connor420 kérdése:

Bankban egy nagyobb összeget vettem fel kimondottan a kasszantol ezt meg se számolva tovább adtam,ma felhívott a bank hogy szamoljam meg a pénzt mert lehet hogy többet adtak Ha ez így van ennek lehet jogi következménye?

Figyelt kérdés

2021. febr. 3. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Ha bizonyítani tudja a bank, hogy többet adott neked, akkor igen (például van egy kamera felvétele, hogy a pénzszámláló 280 ezret mutat, te viszont csak 230 ezret akartál felvenni, csak benézte az ügyintéző a 3-as és 8-as számot, akkor vissza kell adnod).
2021. febr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azonban ha csak kérdeztek tőlem hogy meg számoltam e pénzt és ahogy említettem nekem erre nem volt lehetőségem és nem is lesz akkor is ugyan úgy vonatkozik a dolog?
2021. febr. 3. 19:18
 3/6 A kérdező kommentje:
Valamint ennek bármi jogi következménye lehet vagy csak először azt mondjak hogy van róla videó?
2021. febr. 3. 19:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha többet adtak akkor vissza kell adni. Senkit nem fog érdekelni, hogy tovább adtad és nem lett megszámolva.
2021. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyszer talán a hírekben is benne volt olyan, hogy egy ATM-be rosszul rakták be a bankjegyeket és 1.000-es címlet helyett 10.000-eseket adott ki. Így volt, aki jóval nagyobb összeget vett fel, mint amit eredetileg kért. De hiába a bank munkatársa hibázott, aki rosszul töltötte a gépet, vissza kellett adni a "felesleget". Sőt, ha nem jelentette volna az esetet, még eljárás is indulhatott volna ellene.
2021. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyilván annyi nem elég, hogy a bank bemondja, hogy többet kaptál. Ezt valamilyen módon bizonyítania kell. De pont ezért van a pénztárakban kamera mindenhol, és pont ezért pörgetik meg a pénzszámláló gépben még az 5db ezresed is, hogy pontosan rögzítve legyen, ki, mikor, mennyit vett ki, rakott be, mikor volt nyitva a kassza, legyen videofelvétel.
2021. febr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!