Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyéni tevékenységből származó...

Egyéni tevékenységből származó jövedelmem van, amit általában 3-6 havonta utalom ki magamnak. Erre adnak lakáshitelt a bankok?

Figyelt kérdés

Befektetésekkel foglalkozok, forgatom a pénzem és a kamatokból fejlődök, élek.

Unom már, hogy albérletben élek lassan 10 éve, és mindig költöznöm kell, így elgondolkodtam egy saját lakáson.


45-50 millió ft körül mozognak, ahová szívesen költöznék.


Van ennyi pénzem, de így elesek ettől a pénztől és a kamataitól is, amit hoz.

A kamatok és kamatos kamatok, amivel dolgozom, bőven kitermelné a lakáshitelnek az árát, és a tőkém is megmaradna.


Adnak hitelt a bankok, ha nincs bejelentett munkahelyem, nem vagyok vállalkozó sem, cégem sincs, de látják a számlámon, hogy bármikor utalás érkezhet rá? Akár rendszeresíteni is tudom havonta és önerőt is tudnék fizetni bármennyit a lakásba, de minél kevesebbet kellene, annál jobban örülnék neki.


Vagy van bármi alternatíva, amit javasolni tudtok az esetemben?


2021. febr. 5. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem adnak.

Alternatíva? Igen, kiváltod a vállalkozóit és adózol utána - onnatól, ha lesz egy lezárt üzleti éved, akár szóba is állhatnak Veled a bankok.

2021. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Adózom így is, SZJA-t kell fizetnem minden kifizetésem után. Mire váltsak ki mégis vállalkozóit? Írtam fentebb, hogy geyéni tevékenységnek számító jövedelmem van, teljesen legálisan, ami nem igényel vállalkozást.
2021. febr. 5. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Lombard hitelnek nézz utába.
2021. febr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, kérdeztél valamit, válaszoltam tisztességesen, nem ilyen nyeglén, félig kioktatóan, mint te, felvázoltam egy alternatívát, de úgy tűnik, nem sikerült megértened. Sajnálom :-( (1-es)


2-esnek:

Lombard hitelt akkor igényelhet, ha:

Ön akkor vehet fel Lombard hitelt, ha rendelkezik a bankunknál vezetett


látra szóló, vagy lekötött betéttel, vagy

értékpapírszámlán nyilvántartott

Magyar Állam által kibocsátott értékpapírral, ide nem érve a Lakossági Állampapírokat*

OTP Alapkezelő által kibocsátott befektetési jeggyel."


Ha a kérdező ezekkel rendelkezne, nyilván nem lenne akkora kamata, hogy megéljen belőle.

Arról nem beszélve, hogy a Lombard hitel max futamideje 6 év - hogy tudna 6 év múlva ennyi pénzt visszaadni+ a kamatok?


Könnyű addig vagyont növelni, amíg bika piac van, de egy váratlan, hatalmas esésnél tekintélyes vagyon odalehet - a 40 millió a tőzsdén meg nem olyan sok...

2021. febr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Semmi kioktató nem volt a válaszomban, csak nem jutottam előrébb a válaszoddal. Nem tudok vállalkozást nyitni ebben a munkakörben, így alternatívákat keresek.


Ha mondjuk van egy ismerősöm, akinek van cége, és bejelent havi bruttó 800 ezerre?

Majd amikor meglesz a 3 vagy 6 hónapos munkaviszony, amit a bank kér, és megkapom a hitelt, utána elbocsájt?

Mennyire járható ez az út esetleg?

Illetve a barátomnak a cégnél lehet ebből gondja?

Természetesen minden adót fizetnék helyette, amíg be vagyok jelentve.

2021. febr. 6. 13:59
 6/9 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Első ránézésre jó ötlet.
2021. febr. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xswerdy ***** válasza:
az egyéb jövedelemről NAV igazolást kell vinni a banknak. Ilyen pl. az ingatlan bérbeadásból származó jövedelem. De az ilyesmit általában csak kiegészítésnek fogadják el, de még azt is be szokták szorozni egy 1-nél kisebb számmal a bizonytalanság miatt (mondjuk nem tudom, mitől bizonytalanabb az ingatlan bérbeadásból származó jövedelem, ami jöhet akár több bérlőtől is, mint az 1 db munkaviszonyból származó fizetésem, de ez van). A pénzügyi műveletekből származó jövedelmet szerintem nem fogják sehol elfogadni, pláne nem elsődleges jövedelemforrásként. De alapvetően bankokat kellene megkérdezned, vagy hitelközvetítővel beszélned, hogy van-e esetleg olyan bank, aki rugalmasabb. Törvényi akadálya nincs, hogy a NAV igazoláson szereplő, nem bér jellegű jövedelmet figyelembe vegyék.
2021. febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"De alapvetően bankokat kellene megkérdezned"

Megkérdezheti, de erre tudomásom szerint sehol nem adnak, nem véletlenül írtam az 1-es válaszomban azt, amit - csak a kérdezőnek nem tetszik a válaszom :-(

2021. febr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Könnyű addig vagyont növelni, amíg bika piac van"

Kedves #4-es! Nem, nem könnyű akkor sem. De aki a bika piacon megél, az utána tud shortolni is. Ez éppen olyan, mint az ulti. Már aki valóban tud ultizni. Ha jó lapja van akkor durchmars-sal nyeri a lóvét, ha meg szar lapja van, akkor meg betlivel. Ennyike.

2021. febr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!