Mobil részletre, eladom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettem egy mobiltelefont (eredeti ára 220.000) részletre tmobile - tól. Már megbántam, mégsem tetszik.

El szeretném adni. Milyen veszélyekkel kell számolnom, ha eladom, de nekem ugye fizetnem kell tovább a részletet utána. Ezzel történhet visszaélés?


2021. febr. 11. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Adásvételivel adod el, amibe benne van minden. Én nem vennék így telefont, mindkettő fél számára kockázatos. Te megunod fizetni, akkor szolgáltató fogja és letiltja...

ha van rá lehetőséged, akkor egyből kifizeted a maradék összeget, utána meg vissza jön valamennyi, amennyiért eltudod adni, kb 150-160-at mondanék rá.

2021. febr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Menj vissza a szolgáltatóhoz és mondd fel a szerződést - ugyan buksz vele valamennyit (szerintem nem túl sokat), de azt elkönyveled tanulópénznek és kész.

Ha eladod (nyilván előfizetéses), és a neveden marad a telefon, akkor az új tulajdonos csinálhat akár több százezres tartozást is (pl. emelt szám hívogatása vagy külföld), rajtad fogják behajtani, végrehajtani, mert a te neveden van az előfizetés.

2021. febr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Esetleg még meg lehet próbálni a szolgáltatónál átíratni a vevő nevére - de ehhez mindketten kelletek és a vevőnek is hitelképesnek kell lennie.
2021. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy nem igazán értelek: általában a szolgáltatók a telefont egy számlacsomag mellé adják: ha fizeted a telefon részleteit, mert a neveden van, akkor a számlacsomagot is Neked kell fizetni - azt meg miért fizetnéd, ha más telefonál vele? Nem okés ez így sehogysem...
2021. febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
A kérdező egy szóval sem mondta hogy szolgáltatótól hozta ki a készüléket.
2021. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező egy szóval sem mondta hogy szolgáltatótól hozta ki a készüléket."


Tényleg???


"Vettem egy mobiltelefont (eredeti ára 220.000) részletre tmobile"

2021. febr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tmobile-nál vettem.

Értem amit írtok, és tényleg igazatok van, a vevő is visszaélhet vele, plusz ki venne így telefont. Köszönöm. Akkor lehet megbarátkozok ezzel a telefonnal.

2021. febr. 11. 14:25
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Hát nincs mese, ezek szerint öregszem. :D
2021. febr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4: a telefont adja el, nem a sim kártyát.
2021. febr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Valójában készüléket vettem csak. Számlám, kártyám megvan, más pl tv otthoni internet elofizetes is van még.
2021. febr. 15. 21:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!