Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mitől nőtt meg ennyire a...

Mitől nőtt meg ennyire a tranzakciós díj? (Budapest Bank)

Figyelt kérdés

Legutóbb a Budapest Banknál vezetett számlámra 651 Ft tranzakciós díjat számoltak fel. 651 Ft-ot. Abból megebédelek a McDonaldsban.

Két átutalásom volt összesen a hónap alatt, egy a NAV-nak, egy meg a PayPal számlámra. Egyik sem haladta meg a 10.000 Ft-ot. Ja, és kedvezményes diák vagy milyen számlán vagyok, mert még egyetemistaként azt nyitottunk.

Mi a búbánat ez a 651 Ft? Két évtizede még a bank fizetett neked azért hogy használhatja a pénzed. Ma meg nem hogy nincs kamat, de majdnem egy ezres az hogy két utalást csinálsz a saját pénzedből a saját, kedvezményes számládról? Megbolondult ez a világ vagy mi?



2021. febr. 11. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem két bankszámlám van, mindkettőnél ingyenes az utalás 20ezer forintig.

Az ilyen rabló bankokat ott kell hagyni :)

2021. febr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is amíg nem váltottam bankot, díjat számítottak fel az utalások után ami hasonlóképp piszkált engem mint téged. Ezt úgy kerültem meg, hogy a revolutnál is nyitottam számlát és először arra juttattam át a pénzeket, ami kártyás vásárlásnak minősül, így nem von maga után díjterhelést. Ezután a revolut számláról ingyen lehetett utalni a megfelelő helyre. Ez főként akkor volt jó mikor lecseréltem a fosztogatós bankomat egy barátságosabbra és a vagyonka átmenekítése során nem kívántam tranzakciós díjakat vállalni:)
2021. febr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1.) A sajat dijteteleidet leginkabb te tudod megnezni bank weboldalon. Annal nem tobbet (es nem kevesebbet) vonnak le.


2.) Azt sem mindegy, hogy tranzakcios dij alatt a tranzakcios adot irjak-e, ezt ugyanis nem a bankok vetik ki, hanem a magyar kormany. Es igen, 10 eve nem volt, azota fizeti mindenki.


3.) A banki kamatok (beleertve a beteti kamatokat is) joreszt a nemzeti bankok alapkamatahoz viszonyulnak. Az meg szinten nem rajtuk mulik. (Csak a nagysagrendek miatt: 2008-ban 11%, 2010-ben 6% szazalek volt, ma 0,6%...)

2021. febr. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"2.) Azt sem mindegy, hogy tranzakcios dij alatt a tranzakcios adot irjak-e, ezt ugyanis nem a bankok vetik ki, hanem a magyar kormany. "


Ez igaz is lehetne.

De A) 20 ezer forint alatt 0 Ft a tranzakciós illeték tavaly óta, mégis vannak jófej bankok, akik ezt ugyanúgy beszedik és zsebre teszik.

B) 10ezer forint 0,3%-a 30Ft, nem 300.


10ezer forintos utalásért 300Ft leszedni az rablás. Miközben más banknál ez ingyenes.

2021. febr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

(3. vagyok.)

4., ez jogos, de az is meglepne, ha banki tranzakcio dija 3% lenne. Ennek altalaban a tizede (vagy az alatt) szokott lenni, ha egyaltalan van.


Az egyeduli megoldas megnezni a dijakat, megnezni, hogy biztos abba a csomagba vagy-e (nincs-e pl. korhatarhoz kotve, amibol idokozben kinottel), es ha nem egyertelmu, akkor felhivni a bankot.


Ha tenyleg ilyen draga (azert ezt furcsalnam), akkor valamelyik bankszamlacsomag-keresovel talalni olcsobbat, es atmenni oda. Nyilvan ez a tranzakcios adot es az alacsony kamatokat nem oldja meg, de szamlakoltsegeiden tud faragni.

2021. febr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, hogy BP bank? Állami bank, vhogy vissza kell kapnia a kifizetett milliárdokat...
2021. febr. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!