Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy a leg célszerűbb beváltan...

Hogy a leg célszerűbb beváltani 100 és 200 ft-t?

Figyelt kérdés
Az a baj, h már jó pár éve gyűjtöm, 100-ból 66 ezer, 200-ból 97 ezer jött össze. most olvasgattam és arra jutottam, h nem is éri meg gyűjteni... az is egy megoldás lenne, ha a számlámra tennék rá, akkor is levonnak belőle vhány %-kot? Esetleg melyik banknál lenne jó megkérdezni?
2010. aug. 16. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem váltsd be a postán nagyobb címletekbe, aztán egy darabig készpénzzel vásárolj. Így nem vonnak le belőle semmit.
2010. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
csak arra figyelj, hogy ne "sokat" válts. Ha budapesti vagy, akkor egy "körbejárással" akár az egészet be tudod váltani. Egyszerre csak keveset, és akkor nincs jutalék.
2010. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

csak az a baj, hogy én azért gyűjtöttem, h meglegyen ez a pénz. mármint nem elkölteni akarnám, hanem tovább gyűjteni...csak persze mostmár vmilyen más módszerrel. pesti vagyok, ezért ha ha van infótok, h melyik bank venné be, azt lécci írjátok meg. nem csekkek befizetésére szeretném.

köszi a választ!

2010. aug. 16. 22:05
 4/11 anonim válasza:
többször kevesebbet a megoldás, de kérdezd meg, mennyi Ft-ig nem számolnak fel költséget.. ennyi
2010. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Harmoka ***** válasza:
Nálunk a munkahelyen a kávépénzből szokott sok apró összejönni és a környéken mindig beváltja egy gyógyszertár és egy csemege üzlet. Mindig örülnek az aprónak, de be szoktuk rollnizni. több tíz ezerért is átveszik. Kérdezz körbe a lakóhelyed környékén az üzleteket, lehet hogy nekik is jól jön az apró.
2010. aug. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Van bankszámlád és te otthon gyűjtögetted a pénzt apróból? Milyen elgondolásból?
2010. aug. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
olyan elgondolásból, h 18 éves voltam, amikor elkezdtem gyűjteni, nem gondoltam bele, nem jártam utána, h működik a beváltás. amúgy is, ha bankszámlán kezdtem volna gyűjteni, annak semmi értelme, mert alig kamatozik. így jobbnak láttam . de ahogy utánanéztem, tök felesleges pénzt gyűjteni, mert csak engem húznak le...
2010. aug. 17. 09:11
 8/11 anonim ***** válasza:
Gurigába kell tekercselned, 2000-3000 Ft/guriga. Név és cím, illetve a benne lévő összeg. Ez a hivatalos leadási és beváltási mód. Sajnos ekkora összegnél mindenképp vonnak le valamit, mert ennyi posta sehol sincs, és szerintem időd sem hogy végig járd őket. Néha sajnos be kell áldozni valami érdekében dolgokat. Ha bankban adod le, ugyan ez a mód. Saját bankodhoz bemész a betekercselt aprókkal, és befizeted a számládra, a befizetés saját számlára ingyenes.
2010. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges rolnizni. Gyűjtőzsák és érmegépbe átszámolják. Már nem vehetnek át csak regisztrált, szerződött partnertől számolás nélkül rolnizott összeget. Annak meg mi értelme, hogy berolnizod otthon, hogy azzal kezdje a bank, hogy kibontja? :)
2010. aug. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
és hol találok érmegépet, ahova simán be tudom dobni?
2010. aug. 18. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!