Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol érdemes 1-2 millió forintn...

Hol érdemes 1-2 millió forintnak megfelelő eurót lekötni?

Figyelt kérdés
Jelenleg ERSTE banknál vagyok, szeretnék 1-2 millió forintnak megfelelő eurót lekötni. A számlavezetés díját és a forint euróhoz mért inflációját figyelembe véve hol érdemes ilyesmit csinálni, ahol legalább értékét tartaná a pénzem? Szempont hogy az összeg bármikor hozzáférhető legyen, így állampapír azt hiszem nem jöhet szóba.

2021. febr. 13. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
én OTP-nél kötöttem le ennyit
2021. febr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lekötni kb sehol, mert 0 körüli banki kamatok vannak.


Ha a lekötéssel azonos kockázatot vagy hajlandó vállalni, akkor P€MAP nem olyan rossz, de akkor ha minimum 1 évre tervezel.

2021. febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Fsms ***** válasza:
100%
Sehol több lesz a számla költség. Szerintem számolj utánna előtte.
2021. febr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Euró állampapírba (P€MAP) rakd be, mert ad rá kamatot félévente, ha meg ki akarod venni egy random pillanatban (tehát nem a kamatfordulót követő 1 héten), akkor a lekötött összeg 99,75%-át visszakapod, visszautalásnál pedig munkaidőben néhány órán belül megérkezik a bankszámlaszámládra az összeg.
2021. febr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

vegyél aranyat. Az a jó benne hogy megveszed és akármikor el tudod adni, pár órán belül. És nem rizikós, sokkal jobb mint a banki betétek amikor még te fizetsz hogy a bank használhassa a pénzed...

itt van pár hely ahol lehet aranyat venni:

conclude.hu

aranykereskedes.hu

aranypiac.hu


Javasolom hogy aranylapkát vegyél, azon a legkisebb a prémium, azt szinte az arany áráért megkapod.

Minél nagyobb tételben veszed annál kevesebb a premium, szóval én a helyedben vennék 2-3 db 1 unciás aranytömböt. Az, hogy PAMP Suisse, Perth Mint, Hareous, mindegy melyik márka, ugyanolyan könnyen pénzé tehetők!

2021. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De lehet venni 50 grammos tömböt is, azzal jársz a legjobban pénzügyileg 2400 eurò körül lesz
2021. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Jaja, az arany kiváló ötlet... az meg, hogy a vírus pánik múltával masszívan elkezdett csökkenni az ára, ne is zavarjon
2021. febr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolj a kamatparitás elméletre is.
2021. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!