Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a lakástakarékból való...

Mi a lakástakarékból való lakáshitel előtörlesztés menete?

Figyelt kérdés

Lejárt a megtakarítási időszak. Megkaptuk a kiutalhatóságról szóló papírt.


Valaki leírná, hogy hogy érdemes intézni, hova érdemes először menni, milyen sorrendben, hogy a lehető legkevesebb körrel letudható legyen az egész?

Erstés az ltp

Cib a hitelező bank

Köszönöm!



2021. febr. 17. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Be kell menni a bankba, kérni kell egy igazolást, hogy van lakáshitel. Rajta kell lenni egy csomó adatnak, de a bankban szokták tudni. Azt be kell küldeni a Fundamentához, azzal a papírral együtt, amit küldtek. Aztán írnak egy levelet, hogy ha minden oké, azzal kell beballagni a bankba, és kérni az előtörlesztést.
2021. febr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is CIB és ERSTE volt.

CIB-be be, 5000Ft-ért adják ki a hitelről az igazolást.

ERSTE-be át, megírni a kiutalást a CIB által adott papíron lévő számlára.

Ha megjött a pénz CIB-be vissza és aláírni, hogy mehet az előtörlesztés.


A lényeg, hogy az ERSTE-ben nagyon figyelj oda, nekem 3x kellett visszamennem az alkalmatlanságuk miatt. Én rokon nevére is nyitottam LTP-t, és nem tudták megmondani, hogy elég-e ha egyedül megyek.

Elsőre nem akarta megírni a kiutalást, mert előbb utaljak át számlavezetésre 450Ft-ot, és ha az megjött csak akkor tudom kiutalni. Na ez egy kamu volt, a másik ügyintéző mondta, hogy nincs ilyen.


Szóval ne hagyd magad, ha az első leráz, hogy nem lehet kiutalni menj el egy másik ERSTE fiókba és próbáld meg ott is. Vagy kérdezz rá a telebankon, ott kevésbé mondanak hülyeségeket.


Amint megvolt az LTP kiutalás én meg is szüntettem az ERSTE számlámat.

2021. febr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bocs, nem figyeltem, hogy Erste és nem Funda, de úgy látom, hasonlóan megy.
2021. febr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

2-es így hogy több ltp-d volt, elég volt 1 igazolás a CIB-től, vagy szerződésenként kérték?

Nekünk kettő ltp van. Egy kedvezményezettként a feleségem nevén, aki egyébként nyilván adóstárs a hitelnél.

Kellett végül az, hogy menjen veled a kedvezményezett?

2021. febr. 17. 11:08
 5/10 anonim ***** válasza:

1 igazolás elég az összeshez.

Az, hogy kell-e menni vagy nem, az zavaros, mert én csak azután kezdtem intézni, hogy lejárt a 3 hónapos kiutalási időszak.

Nekem így már nem kellett.

2021. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi, még valami:

- a pénz megérkezéséről a CIB értesített?

- az előtörlesztés után kellett neked szerződést módosítani? Ha igen, a módosítással is kellett közjegyzőhöz menni?

Azért érdekel ennyire részletesen, mert a kisebbik gyerekünk 1 éves és mindenhova vinnünk kell majd magunkkal, ha ketten kellünk. És az ugye elég kellemetlen, jobb felkészülni. 🤐

2021. febr. 17. 11:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell se szerződésmódosítás, se közjegyző. A CIB meg fogja kérdezni, hogy a futamidő csökkenjen vagy a törlesztőrészlet és ennyi. Erről majd küldenek egy levelet, hogy mennyi lesz az annyi.
2021. febr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Király.

Te melyiket választottad? Mi a futamidőt csökkentenénk.

2021. febr. 17. 11:49
 9/10 anonim ***** válasza:

2/5 vagyok:

Ja CIBnél elég jó, hogy az eredeti szerződés tartalmazza mindkét opciót, így nem kell külön ügyintézés, csak az előtörlesztési papíron egy X-elés, hogy melyik legyen.

Én a futamidőt csökkentettem. Ha tudjátok fizetni a részleteket (és nyilván tudjátok, ha mellette még LTP is belefért), akkor szerintem ez jobb. Mondjuk én szándékosan rövid kamatperiódussal vettem fel, mert tudtam, hogy az LTP-t be fogom törleszteni, így nekem a kockázatcsökkentés miatt is a rövidebb futamidő érte meg nekem.

2021. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi is a futamidőt csökkentettük.
2021. febr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!