Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen számla lenne számomra...

Milyen számla lenne számomra a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

Ausztriában élő nyelvtanár vagyok, akinek vannak más eurót használó tagállamokban (pl. Olaszország), illetve a forintot használó Magyarországon is ügyfelei.

Az eurót használó országok közötti utalás ma már egyáltalán nem probléma, hiszen ezekben az országokban mindenki egyből tudja az IBAN-számát, hiszen az az elsődleges. Ha jól tudom, Magyarországon is van már mindenkinek IBAN-száma, de ott nem az az elsődleges számlaszám, ezért sok magyar sajnos nem is igazán tudja, hogyan működik a nemzetközi utalás (tapasztalat). Emiatt (illetve a rossz váltási árfolyamok miatt) nem szeretnék magyarországi tanulóktól elesni, ezért keresem a lehető legjobb megoldást.

Sajnos nem vagyok egy pénzügyi zseni, de magamtól a TransferWise szolgáltatásait találtam a legmegfelelőbbnek erre a célra. Ti mit gondoltok? Ha ott létrehozok egy magyar számlát, arra minden gond nélkül tudnak utalni a magyarországi ügyfeleim, míg a szintén TransferWise-nál nyitott eurós számlára a többi EU-s tagállamból?


Előre is köszönöm a segítségeteket!



2021. febr. 24. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

Ez vicces... :D A kérdéseddel egyvonalban megjelenik egy reklám, mely a Paypal-t reklámozza - mondjuk én is pont azt akartam ajánlani :-)

Paypal-en keresztül bárki tud fizetni- csak mondjuk Tőled vonnak, sajnos.

2021. febr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
A külfölre utalással az a gond, hogy még mindig nagyon drága a magyar bankoknál, de ezt leszámítva is kell hozzá ismerni az ellenoldali IBAN-t és SWIFt-et. Akinek ez meghaladja a szellemi képességeit, az nem fog tudni neked utalni semmilyen külföldi számlára, még TrasferWisra és Revolutra sem, mert ezek is külföldön bejegyzett számlák, tehát az ezekre utalás ugyanúgy nemzetközi.
2021. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Transferwiseot javaslom, ad rendes magyar bankszámla számot. Így az utalás nem igényel semmi más teendőit csak egy sima belföldi utalás lesz. Te döntöd el mikor mire váltod utána.
2021. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!