Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyikbe a biztonságosabb és...

Melyikbe a biztonságosabb és a jobb a megtakarítást tartani? Állampapír vagy bankszámla? Melyik fizet több kamatot ?

Figyelt kérdés
10-20 millió forintról van szó

2021. febr. 25. 12:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

10. Ember, na ezeknek aztán tényleg magadtól is utána nézhettél volna 1 perc alatt, ha magadtól is olvasnál róla az államkincstár honlapján. Szoktál olvasni?


Pl az 5%-os állampapír (MÁP+) visszaváltási költsége 0,25%. Tehát van 10 milliód, amire az éves kamat 500 ezer. Mondjuk ki akarod venni fél év után, akkor arra addig összegyűlt 250 ezer kamat. 0,25% a visszaváltási költség (mindig), ami 10 milliónál 25 ezer. Tehát kapsz fél év után is 475 ezer kamatot. Más költség nincs, mint pl kamatadó, számlavezetési díj, vagy hasonló.

2021. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
11-es, te is tájékozódhatnál mielőtt hülyeséget írsz. :D A MÁP+ fix sávos kamatozású. Első félévben évi 3,5 2. félévben évi 4%, tehát első évben 3,75% kamata lesz. Ha egy évig bent tartja. Ha van 10 milliója és kiveszi fél év után a kamatfizetést követő 5 napban (akkor nincs bünti), akkor lesz 10 millió 175 ezer forintja. Úgyhogy elég nagy hülyeséget írtál. :)
2021. febr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
37%

12. Igen, tudom ezeket.


Csak szerinted a kérdezőnek ha így mondom, akkor érteni fogja? Annak sem tud utánanézni, hogy a bankszámla 0,1%-os, vagy az állampapír 4,95%-os kamata a jobb. Viszonylag gyakran szoktam pénzügyekben segíteni másoknak (de gondolom te is, ha itt vagy) és megtanultam leegyszerűsíteni a dolgokat, mert sokan nem értenek annyira hozzá, megkavarodnak, vagy nem érdekli őket. A kérdező sem olyannak tűnik sajnos, akit érdekelnének a részletek annyira alaposan, amennyire te leírtad őket. Kérlek szépen ne fölényeskedj szmájlizva.

2021. febr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Jogos, erre nem gondoltam. Bocsi a stílusért.
2021. febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#11, #13 tudsz olvasni?

Tudsz válaszolni a #10 kérdésre ?


Leírom újra : 1 éves lekötés, nem 3 nem 5 év . Sima állampapír nem plusz... 1 éves fix lejáratú fix kamatozású állampapír idő előtti visszaváltás esetén mi a helyzet

2021. febr. 27. 22:32
 16/16 anonim ***** válasza:
A MÁP plusz már az első félévre is fizet kamatot. Utána minden évfordulón. Nem úgy van, hogy lekötöd öt évre és addig nem látod a pénzed. Évfordulón ingyen kiveheted, azon kívül 0.25 százalék a költsége.
2021. febr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!