Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » TB igazolás, mi számít bele ?

TB igazolás, mi számít bele ?

Figyelt kérdés
Mi számít bele a tb biztosításba? Azt irjak 3 év szükséges, de ebbe mi számít bele? Munkából álló biztosítás ? Vagy bármi?

2021. márc. 2. 20:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az a baj a nyolcas válasszal, hogy a babavárós tb igazolásnál nem csak ezek számítanak bele, az külön rendeletben van, hogy ott mit vesznek figyelembe (így pl a felsőoktatási tanulmányok is).
2021. márc. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Plusz, (nem a tizenegyes válaszoló vagyok, de ahhoz tenném hozzá): nem is mindenre adják meg, ami a nyolcas válaszban fel van sorolva. Nem fogják kiadni az igazolást a babaváróhoz, ha álláskeresési támogatásban részesülsz, (vagy részesültél), és úgy van (volt) megfizetve a tb-d.
2021. márc. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Aha...


Mit mond a rendelet?


Egészen pontosan ez áll a babaváró hitel rendeletben: a házaspár akkor igényelheti a babaváró hitelt, ha az igénylés pillanatában


“legalább az egyik házasfél legalább 3 éve folyamatosan


a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 2019. évi CXXII. törvény (a továbbiakban: Tbj.) 6. §-a alapján biztosított,


a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben nappali képzés keretében hallgatói jogviszonyban állt, vagy


az f) pont fa) alpontjában foglaltaknak megfelelő házasfél kereső tevékenysége alapján valamely más állam társadalombiztosítási rendszerének hatálya alá tartozott,


a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény (a továbbiakban: Ebtv.) 42/E. §-a alapján megállapított gyermekgondozási díjban részesült”.


Ez alapján azok rendelkeznek társadalombiztosítási jogviszonnyal, akikre az alábbiak közül valamelyik igaz:


munkaviszonya van,


szövetkezet tagja munkaviszonnyal, vállalkozási jogviszonnyal vagy megbízási jogviszonnyal,


álláskeresési támogatásban részesülő személy,


egyéni vállalkozó (főállásban),


társas vállalkozó (főállásban),


egyházi személy,


mezőgazdasági őstermelő,


főállású kisadózó,


állami projektértékelői jogviszonyban álló személy,


2020. július 1-től azok is igényelhetik a babaváró hitelt, akik diplomás GYED-ben részesültek.

2021. márc. 5. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ezt néztem én is, de bankban dolgozom, nem kapják meg a tb igazolást álláskeresőire.
2021. márc. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A kérdező azt kérdezte, hogy mi számít bele!


Az álláskeresési járadékra jogosultság ideje beleszámít. Nem az volt a kérdés, hogy ha éppen álláskeresési járadékot folyósítanak részére (tehát munkanélküli), akkor kaphat-e hitelt.


"nem kapják meg a tb igazolást álláskeresőire."


Ez alatt nem tudom mit értesz? Mármint hogy nem kapják meg...

2021. márc. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A babavárós tb igazolást nem kapja meg a 3 évéről, ha álláskeresésin volt. Tapasztaltuk már pár ügyfélnél ezt :)
2021. márc. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Oké, elhiszem, bár ez lényegében szembe megy a jogszabállyal. Éppen ezért nem is értem.


Nem lehet, hogy keverés van aközött, hogy álláskeresési járadékra jogosult, és aközött, hogy nem jogosult rá, de álláskeresőként regisztrálva van? Ugyanis az ellátásra jogosultság biztosítottságot keletkeztet Tb. szempontjából (ez nem is kétséges), ellenben a "csak" regisztált álláskeresési állapot nem.


Kérdező egyenlőre nem reagálta le ezt a dolgot sehogyan, hogy akkor volt része ilyenben, vagy sem.


Most bogarat ültettél a fülembe, beindulok ez ügyben, mert érdekel, hogy mi az ok, ha tényleg így van... :)

2021. márc. 9. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
ha kiderítetted írj légyszi, mert engem is érdekel. (mi ebben nem szoktunk állást foglalni, ha hozza az igazolást, akkor részünkről rendben van.)
2021. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!