Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elutasíthatja a bank a hitelké...

Elutasíthatja a bank a hitelkérelmemet, ha a bankszámlakivonatomon látszik, hogy lottóztam? 3 hónap kivonatát kérték, az egyik hónapban 2x lottóztam összesen 4ezer ft-ért. A többi két hónapban kp-val fizettem a lottozoban, tehát azokon nem szerepel.

Figyelt kérdés

2021. márc. 3. 05:56
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Ez ugye nem komoly kérdés? Ha mégis akkor tapasztalatlan vagy a lakáshitelhez.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak: Senkit nem érdekel hogy lottóztál.

2021. márc. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a lottoval van bajuk hanem hogy tul alacsony a bankszamlara erkezo fizetesed
2021. márc. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Bármiért elutasíthat a bank, ha nem lát hitelképesnek - akár még a szerencsejátékért is.

És nem is kötelesek megindokolni - tehát lehet, nem is fogod megtudni (ha elutasít), hogy miért?

De az is lehet, hogy megadják - sok mindentől függ.

2021. márc. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Kivert qtyát nem fogja érdekelni a lottód.
2021. márc. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem költöd a fizetésed harmadát lottóra, akkor nem lesz szempont.
2021. márc. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az elsődleges főbb szempontok után jönnek vagy jöhetnek egyedibb szempontok is a hitelbírálatban.

Nem kizárt, hogy vannak esetek amikor akár a szerencsejátékot is figyelembe veszik, de ezt úgysem lehet megtudni sosem, főleg konkrét helyzetekre vetítve.

Már az is nagy dolog lenne, ha annyit megtudna valaki (nem fog), hogy X bank figyelembe veszi, Y bank pedig nem.


Úgy kijelenteni, szinte lehülyézve, hogy senki nem nézi ezt, nem lehet.


A 2. válaszoló pedig hozzátette a fantáziáját.

Sehol nem írta a kérdező, hogy mekkora a fizetése és mennyi hitelt igényelt, de még csak azt sem, hogy már el lett utasítva. Lehet, hogy megkapja.

2021. márc. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

kicsivel netto 400 ezer forint felett keresek.

csak azert tettem fel a kerdest, mert egyik ismerosomet elutasitotta a bank, szerintuk emiatt.

szerettem volna, ha meseltek a tapasztalaitokrol, ha vannak... de inkabb csak lehulyeztetek. koszi :D

2021. márc. 3. 12:09
 8/10 anonim ***** válasza:

a banknak az az érdeke hogy kihitelezze a pénzt és utána megkapja a részleteket.


Ha szerinte bármi miatt ez kockázatos és nem éri meg akkor nem fogod megkapni a hitelt.


Ha józan ésszel nézed, hogy a 400-ból 4.000-el ellottóztál akkor ez nem valami hűha. Az ismerősödéknél minden bizonnyal más (is?) volt.

2021. márc. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem feltétlen, a bankok nagyon harapnak a szerencsejátékra. pl: sberbank egyből tiltólistára tesz ha valami olyat lát ami nem kóser. próbálkozzon az otp-nél ők adnak boldognak boldogtalannak.
2021. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Januárban vettünk fel hitelt, a férjem online lottózik, havi talán 5 ezer körül fizet rá, évek óta. 4 nappal az igénylés után hívtak, hogy mehetünk aláírni a szerződést.

Ha havi 150 ezer menne el szerencsejátékra, az lehet, hogy zavaró tényező lenne.

2021. márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!