Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van itt Otps? Akadalyozzak a...

Van itt Otps? Akadalyozzak a vegtorlesztesemet..

Figyelt kérdés
A napokban akartam sajat forrasbol vegtorleszteni. Szandekomat jeleztem, majd 10 nap utan torten volna a vegtorlesztes. Majd a megbeszelt napon az ugyintezo huzta az idot, reggeltol egeszen delutan haromnegyed negyig vart valami papirokra a kozponttol, majd kozolte, hogy allitolagosan a lakcimem, illetve az ingatlanhitelhez kotott lakcim nem egyezik, ami nonszensz, hiszen ksimillioszor voltam az otpben, es ide kapom a leveleket stb. De ez mar nem az elso eset...tavaly elotorleszteni akartam, amikor szinten a megbeszelt napon kizolte az ugyintezo, hogy a kozpontban szinten nem vegeztek el a szamlazarast es jojjek vissza maskor. Ilyen nehez egy szimpla vegtorlesztes? Most mit csinaljak? Az ugyintezo hebegett habogott, hogy menjek vissza hetfon, de e nem akarok megint 10napot varni, utana meg majd megint benyogik, hogy valami hiba van es nem megy a vegtorlesztes. Szerintem mar direkt muvelik ezt velem, hogy ne tudjam le a hitelt.

2021. márc. 6. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Nyugodj meg, nem veled akarnak kibabrálni csak egyszerűen rossz a rendszer és leterheltek az emberek mögötte. Van kismillió dolog, kevés emberre néha még kevés fizuért is, mindent 100x kell ellenőrizni, mert nem lehet hibázni véletlenül se, de ezért nem is haladnak.
2021. márc. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem szándékosság, hanem bénázás vagy leterheltség áll a dolog mögött.
2021. márc. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bénáznak, de ha ez sokáig megy én panaszt tennék. Nekem is elegem van a bankokból egy OTP-s LTP-ből előtörleszteni a K&H-s hitelemet 2 teljes napomba telett. Ebből 4 órát voltam az OTP-nél várakozással együtt, mire sikerült elintézni a harmadik ügyintézőnél a kiutalást. 2 óra várakozás után közölték, hogyha tudok jöjjek vissza máskor. Nem tudok, itt állok, amíg el nem intézzük, amiért jöttem! Végül az ügyintéző kedves volt, de elmondta, hogy ez nem az ő dolga lenne, így lassan halad, viszont csak egy nagyon leterhelt ügyintéző van erre, a hitelekre és a megtakarításokra... Remek. Az én időm végülis nem drága.

Na utána jött a K&H.

Bementem a bankba, nincs bent a hitelekkel foglalkozó ügyintéző, más fiókban helyettesít. Oké, mikor lesz? Nem tudják megmondani. Rendben, hol van a legközelebbi fiók, ahol ezt MOST eltudom intézni, ha már szabit kellett kivennem ezért? Beültem az autóba, átmentem a másik településre és elintéztem.

Ha nem nyomod magad, nem vagy elég határozott, akkor hetekig görcsöltök az ügyön mindenhol.

Szomorú, hogy egy ügylet miatt agyvérzést kell kapnia az ügyfélnek... bezzeg amíg pénzt kell behajtani, addig nagyon flottul megy minden. :)

2021. márc. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 Én is hasonló előtt állok, azt megkérdezhetem, hogy mi volt a sorrend? Melyik bankba mentél először? Köszi
2021. márc. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Nyilatkozni kell az LTP lejárta után az OTP-nél, hogy kéred a kiutalást.

2.A K&H-ban kell kérni egy aktuális hiteltartozás igazolást előtörlesztéshez. Az LTP kiutalás tárgy hónapjának utolsó napjára kell szólnia (nekem ez nem volt egyértelmű). Szólni kellett az ügyintézőnek, hogy melyik napra kell az igazolás. Én ezzel megszívtam, így futnom kellett mégegy kört. Az igazolás 1-2 hét alatt készül el.

3. Ezzel az igazolással, hitelszerződéssel, tulajdoni lappal és személyes papírokkal kell beballagni az OTP-be a kiutalási időszakban. 1-2 napon belül kiutalják a pénzt.

5. Ezután a K&H-ba kell beballagni bejelenteni az előtörlesztési szándékot.

Nagyjából ennyi.

2021. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszi szépen!
2021. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nade nekunk ez moatmar oaszesen a harmadik het lesz! Mivel egyszer mqr voltam bennt, es akkor mondtak, hogy 10 napot kell varni! Raadasul en eladram a hazat, es hataridos szerzodest irtam ala, hogy vegtorlesztem a hazon levo jelzalogot. Most onhibamon kivul nem tudom tartani az idopontot, mivel nem gondoltam volna, hogy 3 het alatt se megy! Mibaz hovy legyek hatarozott? Mit csinaljak?
2021. márc. 7. 13:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Menjél be a bankba, mondd el mi történt veled és hogy haladéktalan intézkedést kérsz, mert a szerencsétlenkedésül miatt téged kár ért.

Ha nem tudnak azonnal intézkedni, akkor kéred a fiókvezetót és vele is megbeszéled ugyanezt.

Ha ez sem hat, akkor e-mailben tennék panaszt, ezúttal már kártérítést követelve.

Szerintem a második-harmadik lépcsőfoknak legkésőbb már eredményre kell vezetnie.

2021. márc. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!