Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes felvennem diákhitelt...

Érdemes felvennem diákhitelt programtervező informatika szakon?

Figyelt kérdés

Szóval jövőre fogok menni Szegedre PTI-re (állami) és mostani fejjel szerintem végezni is fogok ott. Nagyon szeretem a programozást és a matematikával sincsen problémám.

Sajnos szegény családból származok ezért szüleim szó szerint semmivel sem tudnak majd támogatni anyagilag. Olvastam, hogy lehet kapni szociális illetve tanulmányi ösztöndíjat is bár utóbbit ha jól tudom csak 2. félévtől. De ha ez még így sem lenne elég a megélhetésemre akkor jó ötlet lenne a diákhitel 1? Véleményem szerint ha végeztem akkor vissza tudnám fizetni, bár nem tudom hogyan alakulnak mostanság a programozói fizetések.


2021. márc. 12. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Vedd fel, ha szükség van rá. Aztán 2-3adévtől már dolgozhatsz félállásben a szakmában, akkor már nem lesz diákhitelre szükség.
2021. márc. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy alakulnak a fizuk, hogy a legrosszabb fejlesztői fizetésből is gond nélkül, kényelmesen ki kell tudnod fizetni a DH-t.

Pont erre találták ki, nyugodtan vedd fel, ez nagyon jó lehetőség kitörni számodra ha tényleg van kedved hozzá.

2021. márc. 13. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hali én is oda járok.

Ha addig tart a korona és otthon meg tudod oldani nem muszáj felvenned sztm. De ha leköltözöl vedd fel, mert a szociális is max 40 körül van ha nagyon messze laksz és pl árva vagy vagy hasonlóan nehezek a körülményeid. Legtöbb ember havi 10 et kap. Ösztöndíjból meg elég okosnak kell lenni,hogy jó pénzt kapj, én 13k-z kapok 3,6 átlagra, de kb 5,5 ös átlagtól van 30k feletti, szóval ebből nehéz megélni + támogatás nélkül

2021. márc. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!