Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az Erste-nél tényleg nem...

Az Erste-nél tényleg nem érkezik a belső banki levonásokról SMS?

Figyelt kérdés
A kártya, Hírnök díjról, meg hitelekről sem?

2021. márc. 14. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem levonásokról egyáltalán nem érkezik SMS, mert nem kértem és nem akartam minden egyes apróság miatt smst kapni, főleg 1 nap 5-6x is használom a kártyámat, feleslegesen fizettem csak és van netbankom.
2021. márc. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A felsoroltakon kívül nem érkezik SMS például a kamatadó levonásáról, pénzfelvétel díjáról sem.

SMS alapján ezekről még „B” kategóriás ügyfelek (~V.I.P. ügyfelek~) sem tudhatnak.

Kérhetnek reggelenkénti egyenlegközlő SMS-t, de abból ezeket nem tudják meg.

Még akkor sem, ha interaktív egyenlegközlő SMS szolgáltatást vesznek igénybe, mert adott szám hívásakor megtudhatják ugyan az aktuális egyenleget, de ha akár folyamatosan teszik, akkor sem tudják, hogy mi miatt változott az egyenlegük. Még azt sem, hogy mennyivel, csak hogy éppen mennyi.


Nem tudom, hogy csinál-e valaki ilyet, de ilyen SMS nélküli tranzakciók összege számolással deríthető ki a megelőző SMS-ben szereplő egyenlegből, és az utána kapott SMS-ben a tranzakció összegéből és egyenlegéből.

Például, 2021. március 10-én érkezett üzenetben a közölt egyenleg 50000 Ft.

Legközelebb 2021. március 12-én vásárlás, csoportos beszedés, vagy akármi miatt levonásra került 5000 Ft. Az emiatt kapott SMS-ben az egyenlegnek 45000 Ft-nak kellene lennie.

Ha például 43500 Ft, akkor valamiért a két üzenet közti időben 1500 Ft-ot levontak.

Ha például 50003 Ft, akkor a két üzenet közti időben 3 Ft-ot jóváírtak. (Például vagy 3 Ft a betétikamat, vagy 4 Ft a betétikamat, de 1 Ft kamatadót levontak stb.)

Hogy mi a hiányzó tranzakció, az, SMS alapján az ilyen számolásból nem derül ki, csak az összeg.

Persze, két kapott SMS közti időben többféle meg nem üzent tranzakció is lehet.

És akár más, olyan tranzakcióról történt üzenet is elmaradhat, amelyekről bár kérhető, de nem kért értesítést az ügyfél, vagy csak adott összeghatár feletti esetben kért értesítést.


[Nekem az összes lehetséges esetben érkezik SMS, mert „ezer éves” bankszámlacsomagom van, és ahhoz illő korú átalánydíjas SMS csomagom. 558 Ft-os havi díjért (sok év alatt 8 Ft-ot emeltek a díjon) mindenről jön SMS, amiről csak lehetséges. (A kérdezettekről és az általam kiegészített tranzakciókról persze nem, mert arról nem kérhető SMS.)

Nincs okostelefonom, így a netbank (reklámokból látom, hogy most valami George) nálam itthoni asztali gép használathoz kötött, nehézkesebb.]

2021. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

De lakáshitel-levonásról sem jön?

2021. márc. 14. 14:24
 4/5 A kérdező kommentje:

Tehát semmilyen körülmények közt nem lehet kérni, hogy küldjenek SMS-t ha von a bank?


A Hírnök-be benne van a TeleBankŐr szolgáltatás? Vagy a hírnökbe mi van benne?

(Honlapon nincs semmi)

2021. márc. 14. 15:41
 5/5 Arkhowar válasza:
Régi a kérdés, de hátha segít. Hitelhez hitelőr smst lehet kérni. Hírnökbe belehelyezhető, tehát nem külön díjas, de kérni kell külön ezt is. Arról h terhelődik havidíj, vagy éves kártyadíj nem megy sms. Hírnökben: bejövő/kimenő utalások, kártyaforgalom.
2021. máj. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!