Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelbírálatnál mennyire...

Hitelbírálatnál mennyire számít , hogy kölcsönzött munkaerő vagyok?

Figyelt kérdés

Tehát munkaerő kölcsönző általi foglalkoztatásban állok. Jövedelem szempontból nem vagyok hátrányban a cég által foglalkoztatottaknál. Több, mint 4 éve vagyok foglalkoztatva így, valamint a számlavezető bankomnál szándékozok hitelt felvenni ( ergo mindennek utána tudnak nézni jövedelem szempontból ).

A cég ahova közvetítve vagyok (tehát , ahol dolgozok) kiemelt iparág (gyógyszeripar).


Inkább tapasztalatokra vagyok kiváncsi e téren , mivel azért utána néztem a dolgoknak.( melyik bank érzékenyebb ,melyik kevésbé érzékeny erre).

Úgy gondolom ez az ágazat most és alapvetően mindenkor a legstabilabb, így csak maga a kölcsönzés ténye lehet az, ami kicsit árnyalja a képet.



2021. márc. 14. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Nincs tapasztalatom, de téged négy éve alkalmaz egy cég.

Az nagy jópont.

Hogy mire alkalmaz, azt meg nem nézik, te meg ne emlegesd.

2021. márc. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Nincs jelentősége, simán megadják. Én már vettem fel így hitelt pár éve.
2021. márc. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Egyes bankoknál a munkaerő kölcsönzéssel létrejött munkaviszony a Covid miatt tiltólistán van, de a többi banknál sem díszmenet, így nagyon is kockázatos a kérelmed. Ha személyi kölcsön, akkor azt javaslom, próbáld meg, hiszen vesztenivalód nincs, de ha lakáshitel és foglalózni is szeretnél, légy óvatos, mert elutasítás is lehet a vége.
2021. márc. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség!


Én is voltam hasonló helyzetben, az 5 év leteltekor jogfolytonosan, próbaidő nélkül átvett a kölcsönvevő cég!

Nem vetted észre, hogy a multik szárnyalnak?

Egy multi sem ment még csődbe.

2021. márc. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
09.18-as, én viszont ebben a szakmában dolgozom és tudom, hogyan viszonyulnak a bankok ehhez. Nem, a multik valóban nem mennek csődbe, de ha optimalizálni akarják a költségeiket, akkor leghamarabb a munkaerő kölcsönzős dolgozóktól válnak meg és a bankok ezt pontosan tudják. Vajon miért is nem elkalmazzák rendes határozatlan szerződéssel a dolgozókat? Pl azért nem, mert így nem kell végkielégítést fizetni nekik felmondáskor.
2021. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de a kérdezőnek határozatlan szerződése van, a kölcsönző cég is egy munkáltató.

Mint írtam, ebben a helyzetben engem sem küldtek el, átvett a kölcsönvevő.

Hidd el a kölcsönzött munkaerőt sem küldik el, ha jól dolgozik!

" Több, mint 4 éve vagyok foglalkoztatva így"

Gondolom, ennek valami oka azért van...

Jól dolgozik pl.


A multi sem hülye, hogy egy betanult embert elküldjön, helyére meg ukrán szabadcsapatokat hozzon.

2021. márc. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
07.42-es, azt sehol nem írta a kérdező, hogy határozatlan a munkaszerződése, sajnos nem ritka, hogy határozott a szerződés, csak rendszeresen meghosszabbítják. Nem azt írtam, hogy lehetetlen így lakáshitelt kapni, csak azt, hogy van benne kockázat a körülmények miatt, legalábbis nekem ez a tapasztalatom most a Covid időszakában.
2021. márc. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 itacsi1217 válasza:

1 év folyamatos munkaviszonyal próbáltam meg 215000 nettóval Kűlső céges-ként,0 hitelel ,még hitelkeretemsem volt semi , akor 23 éves voltam.


A legkiseb öszegetsem aták meg

A saját bankomnál .

Valamért nem szeretik . Belső szabályzatra hivatkoznak,

2021. ápr. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Énsem kapok hitelt. Pedig mindent adott lehet ez lehet a baj?
2023. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!