Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen marketing oka lehet,...

Milyen marketing oka lehet, hogy az Erste megváltoztatja a Mobilbank nevét Geroge-ra, egy személynévre?

Figyelt kérdés
Mi lehet emögött, miért jó nekünk, hogy személynév van mögötte?
2021. márc. 16. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A konkrét lépés hátterét nem ismerem, de a marketing egyre inkább alakul át személyessé, még a nagy cégek esetén is. Identitást adnak neki, már levelet sem egy bank küld általában, hanem Lívia az X banktól, Miklós az Y üzlettől.


A személyes márkáé a jövő, és ebből a nagy cégek sem akarnak kimaradni.

2021. márc. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert George nem egy mobilbank, hanem egy digitális személyi pénzügyi asszisztens. Sokkal jobban megbarátkozik ezzel a ténnyel az ember, ha a digitális asszisztens emberi tulajdonságokkal van felruházva, amihez hozzátartozik, hogy valódi személyneve van. Ezen felül köszön, ha "találkoztok" (belépsz) és úgy "beszél hozzád" (írja ki az információkat), mintha beszélgetne veled.
2021. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Érdekes, nekem zavaró, hogy közém és az adatbázis közé beáll egy személy, mert tényleg azt a hatást kelti mintha ott lenne. Egy ember meg hibázhat, másban nem fordul ez meg, én vagyok ilyen fura? :)
2021. márc. 16. 13:02
 4/4 Arkhowar válasza:
Hát nem tudom... Kérdezd meg az Osztrákokat akik kitalálták... Viccet félretéve szerintem gyakorlati haszna van a névcserének, ne keverjük az újat a régivel, de hogy miért pont Gyuri, azt nem tudom. Maga a technikai háttér és a kezelése tuti más. De lehet csak azért, hogy beszéljenek róla.
2021. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!