Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Regisztráltam egy értékpapír...

Regisztráltam egy értékpapír számlát az webkincstáron keresztül. Elrontottam valamit?

Figyelt kérdés

Miután befejeztem a regisztrációt az alábbi üzenetet kaptam:


"Az ügyfél-regisztráció sikeres lezárása érdekében kérjük fáradjon be valamely állampapír-forgalmazó ügyfélszolgálatunkra az alábbi regisztrációs számmal. A számlanyitáshoz hozza magával a regisztrációkor megadott okmányok eredeti példányát: személyi igazolvány és/vagy útlevél és/vagy vezetői engedély, lakcímkártya, adóazonosító jelet tartalmazó kártya vagy a NAV által kiállított hivatalos dokumentum."


Ezután időpontot foglaltam a folytatásban.

Kérdésem, hogy valami elrontottam, vagy ez így rendben van?

Csak azért vannak kétségeim, mert eddig bárhol olvastam, mindenhol azt írták, hogy a regisztrációt online meg lehet tenni és utána már lehet is jegyezni. Nekem ebből az jön le, hogy nem kell bemenni, emiatt gondolom, hogy esetleg én toltam-e valamit el.



2021. márc. 30. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején be kellett menni. Megcsinálták, utána rendben volt a dolog.
2021. márc. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet online regisztrálni, azt gondolom, hogy te nem ezt tetted, hanem "Értékpapír számlanyitást megkönnyítő regisztráció"-t csináltál. Ezt a webkincstár felületén lehet megtenni, az online számlanyitást ügyfélkapun keresztül lehet intézni, a magyarorszag.hu oldalon (a "Pénzügy" -> "Befektetések, megtakarítások, hitelek" -> "MÁP értékpapír nyilvántartási számla nyitás" menüt választva). Ehhez ügyfélkapus belépés kell.


Egyébként nem rontottál el semmit, menj be, és nyitnak neked számlát.

2021. márc. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En is tegnap csinaltam az Ugyfelkapun keresztul .

Meg nem jott visszajelzes.

Amugy azert csinalja az ember online,h ne kelljen 40 km t utazni erte.

2022. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!