Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ismeretlen, állandó tranzakció...

Ismeretlen, állandó tranzakciót hogyan lehet tiltani? (PK - UJPEST)

Figyelt kérdés

Most este nézegettem a számlaelőzményeimet, és a hónapban több olyan tranzakciót is találtam, amiről foggalmam sincs hogy micsoda. Eléggé bosszantó, hátha nem kell várnom holnap reggelig, míg nyit a bank.

Cib banknál vagyok, a tranzakció állandó 900Ft. A tranzakció részleteinél kedvezményezett neve és számlaszáma nincs, a közleménybe ami állandó tartalom az a "PK - UJPEST" szövegrész. Valakinek ismerős? Hogyan tilthatom?



2021. márc. 31. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Kártya tiltással
2021. márc. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kártyás vásárlásnál nincs számlaszám. Az elfogadó hely és néhány azonosító adat látszik csak.


Ebből sokszor nem lehet kiolvasni, hogy mi is az a hely. A bank tudja kiolvasni, de ő sem csak ránézésből.

Nem a bank hibája. A terminál beállításánál így programozták be, a bank is így kapja meg az adatokat.



Úgy nem fogod tudni leállítani, ha azt sem tudod, hogy mi az.

Meg írtad, hogy több is van amit nem ismersz.


A kártyát kellene letiltani és újat igényelni.

A jövőben pedig körültekintőbben megadni az adatait.



Ha sikerül rájönni egy-egy tételnél, hogy mi az, meg kellene próbálni megkeresni az elfogadóhelyet és velük egyeztetni, hátha vissza lehet kapni a pénzt.

Ha visszaélés áldozata lettél akkor a banknak is jelezni. Csak ugyebár így ezt is nehéz eldönteni, hogy visszaélés volt-e vagy sem.

2021. ápr. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szoktál Újpesten a Pizza Kingnél vásárolni? :D
2021. ápr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem
2021. ápr. 2. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!