Mennyire befolyásolja a diákhitelem a házvásárlást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Folyamatban van a házvásárlásunk, most volt kint az értékbecslő csütörtökön. A házat falusi csok + csok lakáshitellel vásároljuk, természetesen önerőnk is volt, ezt foglalóként tettük le.


10.000.000 Ft lakáshitelt veszünk fel a férjem nevére. Nekem nincsen állandó jövedelmem, ettől a hónaptól kapok diplomás gyedet. A férjem netto havi jövedelme hivatalosan 360.000Ft. Neki nincsen semmilyen hitele már, mindent egy összegben visszafizettünk, amikor nekiálltunk a házvásárlásnak.

Nekem viszont van kb. 3millió diákhitelem, amit még nem törlesztek, mivel jelenleg is aktív hallgatói jogviszonyom van. A kérdésem az lenne, hogy az én diákhitelem mennyiben befolyásolhatja majd a bírálatot?



2021. ápr. 3. 20:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Jól értem, hogy a 10 milliót a csok és babavárón felül kívánjátok felvenni?
2021. ápr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Babavárót nem veszünk fel.

10 millió csok hitelt veszünk fel (a 3%-os lamatozású)

2021. ápr. 3. 20:55
 3/27 A kérdező kommentje:

Babaváró azért nem játszik, mert a férjem a jelenlegi munkahelyén 2 év 2 hónapja van. Előtte is volt végig munkaviszonya, viszont 32 nap telt el a két munkahely között. Tehát 3 napon múlott az egész.

Nekem pedig szeptemberben lesz meg a 3 év folyamatos hallgatói jogviszony.

2021. ápr. 3. 20:59
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi 10 millió lakáshitelt vettünk fel, volt 1.4 millió diákhitelem, azt mondták az senkit sem érdekel.
2021. ápr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Valószínűleg soha nem is fogom törleszteni, mivel szeretnénk 3 gyermeket. Március elején született a kislányom, így egy gyerkőc már van. A képzésem 6 éves, utána még doktorálni is fogok, így biztosan meglesz a 3 gyerek, mire végzek.

Nehogy félreértsetek, nem a csok meg egyéb dolgok miatt vállaltuk a babát. Számomra a családalapítás fontosabb, mint a karrier, illetve van még így is megtakarításunk (nekem és a férjemnek is külön-külön), de azt a felújításokra szánjuk.

2021. ápr. 3. 21:07
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Én inkább abban látom a problémát, hogy miből fogjátok etetni a három gyereket?!
2021. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
6, pasi nettója kb a bruttó lesz a 2. gyereknél, anyuka meg sose fog adózni
2021. ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Apukának csak a hivatalos jövedelme ennyi. Én kapok elég magas tanulmányi ösztöndíjat, gyedet, diploma után pedig elég versenyképes jövedelmem lesz.

Még diploma nélkül is 750.000-ből nehogy ne tudjuk etetni a gyerekeket :)

2021. ápr. 3. 21:55
 9/27 A kérdező kommentje:
Nem értem, ha feltesz az ember egy kérdést miért nem lehet arra válaszolni. Nem a magánéletemmel kapcsolatban kértem tanácsot.
2021. ápr. 3. 21:56
 10/27 anonim ***** válasza:
83%

Távol álljon tőlem, hogy a magánéletedben turkáljak, csak feltűnt a szokásos téma. Pénz nincs, de gyerek halomszámra legyen azért, mert ingyenpénz is kell.

Igazából két dolog.

Feketézés az megy, de a csok, gyes, gyed, meg minden is az kell az én adómból... De ezt hagyjuk. Mert erre nagyon számolni nem lehet értelmesen, és normális ember nem is alapoz családot, vagy hitelt feketén szerzett jövedelemre. Gondolom csak a felvágás miatt írtad, és a családi költségvetésbe nem számolod ezt az összeget, hanem csak mint plusz, bónusz tekintesz rá.

Az viszont kicsit ellentmond, hogy neked nem számít a karrier, mert családot akarsz, de mégis aktívan számolsz a te doktori jövedelmeddel három gyerek mellé.

De mindegy, gondolom van egy leírt terv legalább éves bontásban, hogy hogyan is fognak alakulni a bevételek, kiadások.

Ha ez alapján kijött matek, akkor felőlem csináljátok.


#6

2021. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!