Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Smart számlacsomagnál ha...

OTP Smart számlacsomagnál ha lesz fizetésem "megszűnik" a számlavezetési díj? (lent)

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, most fogok végezni. Váltanék Smart-ra, ott úgy van, hogyha nincs állandó jövedelem (minimálbért meghaladó), akkor 764 forint a havidíj, ha van, akkor 0 ft. Ha váltok, akkor 1-2 hónapig lenne havidíj, a kérdés az, hogy amint elkezdem kapni a fizetésemet, élhetek-e a kedvezménnyel, hogy 0 ft a havidíj? (Sajnos muszáj váltanom, mert 24 múlok, és Juniorom volt.)

2021. ápr. 5. 09:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

". 2016.12.12-ét megelőzően kötött Junior szerződések esetén:

3.1. A Junior ügyfél 24. életévének betöltésekor az OTP Bank 2010. március 26-a után a számlát automatikusan az

OTP JUMP számlacsomag feltételei szerint kezeli, és a JUMP számlacsomagra vonatkozó, mindenkor hatályos

Hirdetményben megjelent díjtételeket számolja fel.

3.2. Amennyiben a Junior ügyfél 24. életévét 2008. január 25. és 2010. március 26. között érte el, akkor a Tempó

számlacsomagra vonatkozó feltételeknek és díjtételeknek megfelelően, ha 2008. január 25-ét megelőzően

töltötte be a megnevezett korhatárt, akkor a Lakossági forint folyószámlára vonatkozó feltételeknek és

díjtételeknek megfelelően kezeli a továbbiakban az OTP Bank a számlát.

4. 2016.12.12-én vagy azt követően kötött Junior szerződések esetén: amennyiben a Junior ügyfél betöltötte 18.

életévét, az OTP Bank a számlát automatikusan a Bázis számla feltételei szerint kezeli és a Bázis számlára

vonatkozó, mindenkor hatályos Lakossági Bázis és Junior Számla kamatairól és díjairól Hirdetményben megjelent

díjtételeket számolja fel."

2021. ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"OTP-s vagyok, és nem szeretnék bankot váltani. Ha valamivel olcsóbb is, nem éri meg a hercehurca." Ha 24 évesen ezt mondod, mi lesz később? Nem gondolnám, hogy olyan bonyolult lenne számlát nyitni máshol, hogy megérje egy rosszabb szolgáltatást igénybe venni.

Ha pedig valóban nem éri meg a "hercehurca", akkor ne csinálj semmit. Áttesztnek valahová, ahogy #8 is írta. Az OTP-nél bármit el akarsz intézni, az kb. mindig hercehurca, így egy csomagváltás esetében is. Tapasztalat. (Miután megszűnik a Junior kedvezményem, azonnal le fogom záratni a számlám.)

A Gránit Banknál mindent lehet online intézni, van feltételtől függetlenül ingyenes számlavezetés, a kártyadíj minimális. Ha nincs jövedelmed, a Gránit és esetleg a MagNet a legjobb opció. Ha van jövedelmed, akkor pedig a Bankmonitor kiszámolja, hogy mivel jársz a legjobban.

2021. ápr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12. Mindenki maga dönti el, ezzel én se értek egyet, mert nem sok idő elintézni bankot váltani. Viszont ha arra kerül sor hogy hitelt vesz fel, már nem így fogja gondolni.
2021. ápr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A Gránitnál van pár dolog, amitől tartok. Pl egyre több a visszaélés, és az, hogy mindent csak online lehet intézni, még több lehetőséget ad rá. Tudom, hogy hülyeség, alig járok bankba, de engem pl. megnyugtat, hogy OTP fiók kb minden sarkon van, ha mondjuk egy nagyobb összeget kellene kivennem valamikor készpénzben valami miatt. Oké, valószínűleg sose lesz rá szükség, de engem megnyugtat a tudat.

Most az OTP Smartot nézem, mivel minimálbér fölött lesz a fizetésem, így ott is ingyenes a számlavezetés.

Bár, mivel 280 felett lesz a fizetésem, ha minden igaz, akkor lehet, hogy nyitok egy Bajnok számlát a Gránitnál.

2021. ápr. 12. 14:25
 15/15 A kérdező kommentje:
A Gránittól egyébként azért tartok nagyon (a teljesen digitális dolgon kívül), mert nem tudom, hogy mennyire "fix". Értem, hogy 100 ezer euróig az állami biztosítás rájuk is vonatkozik, de nem tudom, hogy mi van, ha pl. hitelt kell majd felvenni. A számlanyitásnál nem magára a folyamatra értem a hercehurcát, hanem hogy mindennek utánanézni, ami a következő X évben érinthet. Olyan ügyintézések, ami miatt jobb bemenni személyesen, hitelek, biztosítások stb. Az OTP-t már ismerem legalább.
2021. ápr. 12. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!