Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Gránit Bankról mi a vélemény...

A Gránit Bankról mi a véleményetek? (lent)

Figyelt kérdés
Jelenleg OTP-s vagyok, és a Gránitnak sokkal kedvezőbbek a feltételei, olvastam kommenteket és kb mindenki dicséri. Nekem az az egy problémám, hogy így is nagyon sok visszaélésről hallani, ugye a legújabb ez a csomagja érkezett dolog. Értem, hogy ebben benne van az egyén felelőssége, hiszen rá kell kattintania, de más módon is meg tudják hackelni a rendszert. Így is főleg netbankot és OTP direktet használok, de az még több visszaélésre ad lehetőséget, hogy mindent online kell intézni (összesen két fiók van az országban, az is csak Budapesten).

2021. ápr. 11. 19:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
En reiffeinhez mentem otpbol, nem bantam meg, a premium gold 2 szamlacsomagjuk kb a legjobb ami jelenleg a magyar piacon van. Privat bankar stb...
2021. ápr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%

Én rákukkantottam most a gránitos bankszámlákra, és őszintén, maradok az OTP-nél. Itt a smart számlacsomagnál, ha 4 hónapból 2-ben eléri a jövedelmed a 150.000 Ft-ot, akkor díjmentes a számlavezetés, nem kell hozzá mindig 280.000 Ft-nak érkeznie, ahogy a gránitnál látom. (Nekem ez azért fontos, mert ha ne adj isten elveszítem a munkahelyem, ne kelljen egyből 3.000 Ft-os számlavezetési díjat kifizetnem.) (Ha nem ezt a csomagot nézzük, akkor meg a tranzakciós költségek a magasabbak, szóval nekem sehogy sem jön ki az, hogy miért is éri meg jobban.)

Melyik számlacsomagot nézted ki magadnak?

2021. ápr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A Bajnok Plusz és a Digitális Plusz közt vacillálok. Jumpban vagyok és a Netbe kerülnék át. Sajnos a Smart feltételeinél én csak annyit találtam az OTP oldalán, hogy lehet választani a kedvezmények, szolgáltatások közül. (Az üzletszabályzatot nem olvastam végig, csak az OTP bankszámlák Smart számlacsomag oldalt.)
2021. ápr. 11. 20:45
 4/18 A kérdező kommentje:
A Hirdetményekben sem találom, ahol táblázatosan összehasonlítják más csomagokkal. Itt ahogy nézem, csak a szerződést átbogarászva lehet megtudni, hogy minek mennyi a díja. A többinél kiírják a lényeget (számlavezetési díj feltételekkel, kp felvételi díj, utalási díj stb).
2021. ápr. 11. 20:51
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Nemrég nyitottam náluk számlát. Az szerintem külön jó, hogy mindent online lehet náluk intézni, én épp ezért választottam őket: a saját konyhámban ülve kötöttem meg a szerződést kb. húsz perc alatt. :)


Az eddigi egyetlen negatív tapasztalatom, hogy az appjuk egy rakás kaka. A kártyadigitalizációt is vagy tízszeri próbálkozásra csinálta csak meg, másodlagos azonosítót sem tudtam hozzáadni a számlámhoz egy teljes napig, folyamatosan azt írta, hogy "próbálja később". Az iSMS-eket (amik a tranzakciókról érkező értesítések, és szintén az appon belül jönnek) pedig néha csak órákkal később engedi elolvasni az app, addig ha el próbálod olvasni, folyton kidobál az applikáció. Szóval az appjuk hihetetlenül elavult és instabil. :/

2021. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy inkább maradok OTP-s. A digitális bankolásnál nekem az app is fontos, kb csak azt használom egyenleg-ellenőrzésre, utalásra, mindenre.
2021. ápr. 11. 20:58
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
#2 Én a Bajnok számlacsomagba lépem be, annak a feltétele a 280k utalás, de olyan feltétel is, hogy az is elég, ha minden nap záróegyenlege legalább 150k. Nekem a fizetésem nem éri el a 280k-t, viszont van annyi megtakarításom a számlámon, hogy sosem megyek 150k alá. Ha pedig egyszer mégis megszorulnék, akkor majd váltok egy másik díjcsomagra náluk, olyanra, aminek semmi feltétele nincs az ingyenes számlavezetéshez. A számlacsomag módosítás egy ezresbe kerül, és videóhívásban elintézhető az is pár perc alatt.
2021. ápr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
#6 Az egyenleglekérdezéssel eddig nem volt gondom. Ahogy olvastam mások visszajelzéseit az appról, szerintem másoknak sem. Az utalás pedig netbankból is elvégezhető. Vicces, mert az appban van egy link a netbankra, szóval ha appon belül nem megy, rákattintasz, megnyitja a böngészőben, ott belépsz, ugyanúgy tudsz utalni. Csak picivel több idő bepötyögni a belépési adatokat, mint az appba belépni, amihez elég az ujjlenyomat is. :)
2021. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

Szerintem maradok az OTP Smartnál. Közben megtaláltam a leírást ( [link] és 764 forint a számlavezetési díj, amíg nem jön a fizetés, majd erre fogok váltani. Ezt ismerem, van kb minden sarkon bankjuk, családom, ismerőseim is ezt a számlaszámomat tudják, betéteim, devizaszámlám is itt van, szóval még ha picit drágább is a Gránitnál, így hogy nem első bankszámla, sokkal kényelmesebb maradni, több szempontból is.

2021. ápr. 11. 22:01
 10/18 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 11. 22:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!